Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25414 miejsce

Kocie piękności w Zgierzu

Na dwa dni Zgierz zamienił się w miasto kotów. W dniach 8 i 9 maja ma miejsce 48. i 49. Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Na wystawie można podziwiać ponad 300 kotów, które są bohaterami tej imprezy.

 / Fot. W24
Jeszcze czas na zabawę / Fot. Piotr AndrzejakAnna Rosiak, skarbnik Stowarzyszenia Miłośników Kotów Cat Club Łódź, w rozmowie ze mną opowiada, że wystawcy przyjechali z całej Polski oraz z zagranicy: Holandii, Łotwy, Litwy, Węgier i innych krajów Europy. - Łódzkie wystawy kotów są znane z bardzo dobrej obsady sędziowskiej i zapraszania ważnych, międzynarodowych sędziów - mówi pani Anna. Kocie piękno ocenia międzynarodowe jury.

Jak się dowiedziałem, jury zwraca uwagę na zgodność kota ze standardem wyznaczonym dla danej rasy i na wszystkie szczegóły kociej urody. Sędzia Magdalena Kudra wyjaśniła mi, że oceniany jest wygląd zewnętrzny kotów, a następnie ich charakter. Pozytywne wrażenie robią koty wybijające się, natomiast koty agresywne dyskwalifikowane są na starcie. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne.

Hala wypełniona po brzegi, zwiedzającymi i wystawcami / Fot. Piotr AndrzejakGoście odwiedzający imprezę mogą podziwiać kilkadziesiąt ras i ubarwień prezentowanych kotów. Cel tej wystawy, jak określiła Anna Rosiak, „to promocja kotów rasowych oraz zachęcanie do hodowli”. Dodatkowo, zgodnie z tradycją, wystawa odbywa się w zaproponowanej tematyce, a tym razem jest to powrót do lat 60. i 70. ubiegłego wieku, do czasów kultury hippisów. Jak wyznał mi jeden z wystawców, taki zabieg stwarza przyjazną atmosferę, sprzyjającą przyjaznym kontaktom ze zwiedzającymi.

Goście podczas wystawy mogą podziwiać, głaskać i robić sobie zdjęcia z kocimi pięknościami. Organizatorzy zadbali również o prezentację kocich sprzętów, akcesoriów, karmy, a odwiedzający mogli nabyć wiele pamiątek z wizerunkiem kotów. Taka impreza jest ciekawym sposobem na spędzenia soboty czy niedzieli dla dorosłych i dzieci, stwarzając możliwości edukacyjne i promocję kociego hobby.

Oto linki do fotogalerii:
Część I
Część II

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Damianie..pisząc imiona i nazwiska włącz caps locka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może nie wszystko od razu drodzy, jestem w trakcie robienia foto galerii z tej imprezy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariuszu, ale mały artykuł więc przepychu zdjeć nad artykułem nie może być. Tak mi zawsze mówiła redakcja. Nie wiem czy ewa się ze mną zgodzi, ale chyba mam rację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapewne takie tam kotki były link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabrakło okraszenia materiału zdjęciami zwierzaków. To przecież one powinny być solą i pieprzem tego przekazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.