Facebook Google+ Twitter

Kocie Walentynki, czyli poeci do piór

Znany w Łodzi z licznych inicjatyw kulturalnych Bałucki Ośrodek Kultury "Lutnia" ogłosił konkurs poetycki. Przewodnim tematem zgłaszanych na konkurs wierszy są... koty.

Plakat konkursu. Autorem rysunku jest Ewa Łazowska. Praca wykorzystana za zgodą autorki. / Fot. foto: Ewa ŁazowskaZnany w Łodzi z licznych inicjatyw kulturalnych Bałucki Ośrodek Kultury "Lutnia" postanowił w tym roku uczcić Międzynarodowy Dzień Kota - organizując konkurs poetycki, poświęcony... kotom.

Jak czytamy w Regulaminie konkursu - "Celem konkursu jest aktywizacja osób dorosłych, rozwijanie wyobraźni, pokazywanie, że działalność literacka może być sposobem na twórcze spędzenie czasu wolnego, stwarzanie możliwości zaprezentowania talentu literackiego, oraz ukazywanie kociej natury i kota jako towarzysza człowieka."
Ciekawostką jest to, że nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w zbiorowym tomiku wierszy, wydanym przez Bałucki Ośrodek Kultury. Uczestnicy konkursu, których wiersze zostaną wyróżnione przez jury, otrzymają także pamiątkowe dyplomy i upominki.
Z bliższymi szczegółami inicjatywy Bałuckiego Ośrodka Kultury można zapoznać się na stronie www.bok.lodz.pl
Nadesłane na konkurs utwory poetyckie będą prezentowane w piątek 15 lutego 2013 o godz. 17:00 w Bałuckim Ośrodku Kultury "Lutnia" w Łodzi, ul. Łanowa 14 (osiedle Teofilów).

A zatem - "koci" poeci do piór! Organizatorzy konkursu czekają na zgłaszanie Waszej "kociej" twórczości do 7 lutego 2013 roku. Koordynatorem projektu jest pani Anna Miksa (tel. 42 652 62 27).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Komunikat: Z uwagi na chorobę organizatorki kociego konkursu - impreza ta zostaje przeniesiona na dzień 22 lutego b.r. Pani Ani życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś dostałam informację od organizatorów konkursu, że napłynęły na konkurs 54 wiersze o tematyce kociej. Zgłosił się nawet ze swoim wierszem ktoś z Hamburga. Będzie co oceniać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo.Dziękuje za informację .Może sam eis zdecyduję i wyślę bezpośrednio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, wysłałam Panu wiadomość na prywatną pocztę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo.Pozwoliłem sobie nieco zmodyfikować Pani wiersz i lekko go uzupełniłem .
Proszę to jest Pani wiersz.

Siedzi kot na kanapie
I po głowie się drapie.
- Mam robić za poetę?
Ech, oczy już u mnie nie te
I skleroza dopada mnie z cicha.
A może się zgłoszę ? –ja cicha
Już wiem! Jutro poradzę się Zdzicha,
Bo Zdzicho to facet taki
Co uwielbia okropnie kociaki.
Nie te z dziecinstwa pluszaki
Lecz te żywe, przemile kociaki
Te co po domu harcują i,,,,
I ciagle miski z mlekiem poszukują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo.To może niech Pani i tak tam zamieści.Litrówki , poprawi i niech coś o będzie ze mnie w tym konkursie.Zgoda.Upoważniam Panią i jestem zaszczycony Pani inicjatywa .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie: Muszę Pana zmartwić. Z tego co wiem - organizatorzy konkursu nie przewidują nagród pieniężnych dla zwycięzców. Oczywiście Pana aforyzmy mogę (w Pana imieniu) zgłosić do konkursu. Tak się składa, że mam w domu kilka kart zgłoszeń. Decyzja zatem należy do Pana.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to ja także coś "rymnę" by nie czuł się Pan odosobniony.
Siedzi kot na kanapie
I po głowie się drapie.
- Mam robić za poetę?
Ech, oczy już u mnie nie te
I skleroza dopada mnie z cicha.
A może jednak się zgłoszę?
Już wiem! Jutro poradzę się Zdzicha,
Bo Zdzicho to facet taki
Co uwielbia okropnie kociaki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ewa Łazowska
Dodam jeszcze jedno.Jeśli Pni pozwoli to upoważniam Panią do tego aby w moim imieniu, jako autor była Pani podana i dała te moje wierszyki , raczej aforyzmy..Daj Boże aby Pani jakąś nagrodę otrzymała za te wierszyki, najlepiej pieniężna .Proszę te , mój Boże , pieniążki z ewentualnej nagrody przekazała na to konto:Dane dla wypełnienia
To do tego apelu się tyczy link

Jasielski Klub Sportowy,

PIT-a 37
Numer KRS: 0000122238

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ewa Łazowska
Oczywiście wiesze są mojego autorstwa.Taki mam pseudonim ;LAK. Skorzystam z możliwości i napisze, iż w ostatnim wierszu , w którym wykropkowałem to w nawiasie,nie dotyczy Pani ale jakiegoś złośliwca.Niech to będzie jakiegoś domniemanego, abstrakcyjnego.Winny niech zrozumie właściwie moją dygresję.Wpierw było to pisane do jakiegoś innego złośliwca.
Co do konkursu , to nie czuje się na silach, chociaz kto wie.Kto wie.
Teraz całkiem prywatna wycieczek zrobię do Pani.Kto kocha zwierzęta to tym bardziej ludzi.Chylę czoło przed Panią,chapeau bas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.