Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27305 miejsce

Kociewie nie z folderu

W sali muzealnej starogardzkiego Ratusza zawisły fotografie Tomasza Babinka, które stały się przyczynkiem do dyskusji jeszcze przed otwarciem wystawy... Prace tworzą serię „Kociewie nieznane".

O kulisach powstania wystawy Tomasza Babinka opowiedział Andrzej Grzyb / Fot. Krzysztof Kalkowski- Nie byłoby tej wystawy, gdyby nie pomoc Kociewskiego Zespołu Parlamentarnego, zrzeszającego posłów i senatorów z Kociewia i Pomorza - powiedział podczas wernisażu Andrzej Błażyński, dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej. - Prezentowane fotografie mają w sobie coś tajemniczego. Dyrektor przypomniał też, że ten zbiór prac Tomasza Babinka był dotychczas prezentowany już m.in. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.

O kulisach powstania zdjęć opowiedział senator Andrzej Grzyb: - Chcieliśmy zorganizować w Parlamencie Dzień Kociewski. Aby to zrobić, musieliśmy najpierw wybrać takie elementy, które można by pokazać posłom i senatorom. Poprosiłem Tomasza Babinka o zrobienie 21 fotogramów, które miały być podstawą wystawy. Człowiek młody, gdy patrzy na Kociewie, widzi je inaczej niż my.

Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie oraz szeroką dyskusję / Fot. Krzysztof Kalkowski

Zdjęcia Nieostre


- Wiele osób pyta mnie, dlaczego te zdjęcia są nieostre. One nie są nieostre, a taki efekt powstał dzięki zastosowaniu specjalnej techniki nawiązującej do piktorializmu, mającą początek w końcu XIX wieku. Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu specjalnej nastawki na obiektyw - tłumaczył zebranym Tomasz Babinek. - Fotografowane miejsca starałem się dobrać tak, aby nie były tak powszechne, jak te spotykane na widokówkach i w folderach.

Tomasz Babinek


Od 10 lat zawodowo związany z fotografią. W swoim dorobku ma publikacje w prasie regionalnej i ogólnopolskiej („Przekrój”, „Wprost”, „Dziennik”, „Dziennik Bałtycki” i inne). Obecnie współpracuje z Polską Agencją Fotografii Forum. Często ilustruje publikacje dotyczące Kociewia. Brał udział w wielu wystawach na terenie całego kraju.

Wystawa jest czynna do 14 grudnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.