Facebook Google+ Twitter

Kod Captcha do złamania! DeCaptcha w fazie testów

Captcha to rodzaj techniki stosowanej jako zabezpieczenie na stronach www, celem której jest dopuszczenie do przesłania danych, wypełnionych tylko przez człowieka. Rozpozna on litery i przepisze je. Skrypt internetowy nie - czyżby?

Jedna ze stron, korzystająca z systemu CAPTCHA do rejestracji. / Fot. ScreenCAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) jest to system, który weryfikuje, rozpoznaje człowieka, poprzez zadawanie różnych zadań i oczekując ich poprawnego rozwiązania.

Najczęściej stosowanym zabezpieczeniem (np. podczas rejestracji na danym portalu, forum etc.) jest odczytywanie krótkiej treści z obrazka (zazwyczaj są to losowo wybrane znaki, bądź krótki wyraz). Obrazek z danymi literami, jest możliwy do odczytania przez człowieka, natomiast odczytanie go przez komputer jest, przynajmniej w założeniu, bardzo trudne.

Grupa naukowców, pochodząca ze Stanford, stworzyła jednak narzędzie DeCaptcha, które wykorzystuje zainstalowane algorytmy do odbudowy liter i cyfr w CAPTCHA i przekształca ją do czytelnej formy. DeCaptcha, póki co, nie gwarantuje sukcesu, jednak udało się już uzyskać 25-procentową skuteczność na portalu Wikipedia oraz 70-procentową na Visa.

Czy w przyszłości będziemy w stanie złamać każde zabezpieczenie?

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Można też zatrudnić armię Hindusów za niewielkie pieniądze i oni będą przepisywać te obrazki ręcznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 05.11.2011 11:05

Algorytm wbudowany w JDownloader radzi sobie zupelnie niezle z kodami captcha z paru stron ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
loos
  • loos
  • 05.11.2011 10:39

Ale to zabezpieczenie już dawno zostało złamane w inny sposób. Boty pobierają obrazki captcha i wyświetlając je np. na stronach z porno, gromadzą informacje o ich treści. Po co tworzyć skomplikowane algorytmy, skoro można wykorzystać człowieka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.