Facebook Google+ Twitter

Kod iPoda złamany!

22 letni hacker John Lech Johansen Polak z pochodzenia, złamał zabezpieczenia uniemożliwiające wykorzystanie plików z iTunes w innych niż iPod odtwarzaczach.

fot. Apple ComputersKod źródłowy stosowanego przez Apple zabezpieczenia oraz stosowne oprogramowanie Johansen umieścił oczywiście w internecie, skąd każdy może je sobie ściągnąć. Młody haker, którego matka jest Polką (na cześć Lecha Wałęsy nadano mu drugie imię Lech) wsławił się wcześniej złamaniem zabezpieczeń uniemożliwiających kopiowanie płyt DVD i późniejsze wykorzystanie ich w odtwarzaczach z różnych regionów.
Cytowani przez Forbsa analitycy twierdzą, że co prawda jest to cios dla Apple, ale niezbyt dotkliwy, bo firma może przecież nieco zmienić zabezpieczenia, co sprawi, że praca Johansena będzie mało przydatna.
Ze złamania zabezpieczeń iPoda cieszy się konkurencja, która bezskutecznie domaga się, aby na ich odtwarzaczach można było odtwarzać pliki przeznaczone dla odtwarzacza Apple. Nie ma się co dziwić, bo Apple ma ok. 80 proc. rynku sprzedaży muzyki przez internet.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wdcfygg
  • wdcfygg
  • 13.07.2011 21:50

ISBPuN <a href="http://lzwlhrgwbeyx.com/">lzwlhrgwbeyx</a>, [url=http://yjliufcxgozv.com/]yjliufcxgozv[/url], [link=http://ccubghuutjkt.com/]ccubghuutjkt[/link], http://zoexznspesir.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

polak potrafi, nie ma co.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.