Facebook Google+ Twitter

Kofler zwycięzcą po pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-31 13:42

29 grudnia rozpoczął się 85. Turniej Czterech Skoczni. W pierwszym konkursie sensacyjnym zwycięzcą został Austriak Andreas Kofler.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:4wiki_kofler_andreas.jpgTuż za Koflerem znalazł się Fin Janne Ahonen, na trzecim miejscu uplasował się Thomas Morgenstern. Faworyci Ammann i Schlirenzauer poza czołówką. Małysz dopiero (a może aż) na ósmej pozycji. Tak w skrócie można podsumować pierwszy z czterech w tym roku Turniejów Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie.

Do konkursu w Oberstdorfie zakwalifikowało się trzech Polaków: Małysz, Hula i Miętus. Po pierwszych skokach ze zwycięstwa nad rywalami w systemie KO mogli cieszyć się Małysz i Hula, Miętus niestety przegrał. Jednak tego dnia to nie skoczkowie, a pogoda była główną atrakcją. To ona "rozdawała karty" na skoczni.

Po oddaniu skoków przez prawie połowę zawodników, sędziowie postanowili podwyższyć belkę i rozpocząć całą zabawę na nowo. Nie była to dobra informacja dla Huli i Małysza. Miętus tym samym dostał kolejną szansę od losu, by rzutem na taśmę dostać się do drugiej serii. W powtórzonej serii Orzeł z Wisły ponownie wygrał. Natomiast Mięciel i Hula odpadli.

Również najlepszym w tym sezonie pogoda dała się we znaki. Faworyzowani to końcowego triumfu Ammann i Schlirenzauer zajęli odpowiednio 5. i 9. miejsce. Sensacyjne miejsce na podium wywalczył Ahonen. Czyżby szykował się powrót "Króla Czterech Skoczni". Przypomnijmy, że Fin wygrał ten turniej już 5 razy. Czas pokaże, ale pewne jest jedno, czekają nas wspaniałe emocje na niemieckich i austriackich skoczniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.