Facebook Google+ Twitter

Kogo nie lubią Hongkończycy?

Według najnowszego sondażu aż 31,8 proc. mieszkańców Hongkongu nie lubi Chińczyków z Chin kontynentalnych.

Chińscy turyści w Hongkongu / Fot. SCMPwww.hongkong.info.pl
Negatywne odczucia mieszkańców Hongkongu w stosunku do braci z Chin kontynentalnych, osiągają swoje historyczne szczyty. Według najnowszego sondażu Uniwersytetu Hongkońskiego przeprowadzonego w listopadzie, aż 31,8% badanych nie myśli dobrze o Chińczykach z Chin kontynentalnych, gdy zaledwie 14,9% odniosło się negatywnie do Japończyków. Biorąc pod uwagę, że Hongkong w czasie II Wojny Światowej był zajęty przez Japończyków a twarde rządy okupanta doprowadziły do śmierci blisko połowy ludności miasta to tak skrajne opinie są zastanawiające.

O ile jednak Japończycy podbili serca Hongkończyków wysokiej jakości produktami, kuchnią oraz kulturą to obraz Chin kontynentalnych psuje agresywna polityka Pekinu wobec Hongkongu, źle zachowujący się turyści czy o niskiej kulturze nowobogaccy. Skandale ostatnich lat z wykupywaniem mleka w proszuku, rodzeniem dzieci w Hongkongu czy wykorzystywaniem systemu opieki społecznej przez przybyszów z Chin, także znacząco zwiększyły antychińskie nastroje w społeczeństwie. Chińczyków z Chin kontynentalnych obwinia się właściwie o wszystko i nie zawsze bezpodstawnie. Rosnące ceny mieszkań, produktów spożywczych, brak miejsc w przedszkolach i szpitalach.

Uniwersytet przeprowadził badania na grupie ponad 1000 Hongkończyków, można jednak podejrzewać, że gdyby zapytać się o opinie nie losowo wybrane osoby a młodych ludzi, licealistów czy studentów to procent niechęci wobec Chińczyków z Chin kontynentalnych byłby znacznie wyższy.

Opracowano na podstawie art. SCMP

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Hongkong


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.