Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

125 miejsce

Kogo nie zobaczymy w parlamencie? Wskaż wielkich nieobecnych

Nie wymienimy tu wszystkich nazwisk. Zachęcamy Was do dopisywania w komentarzach kandydatów, których można uznać za wielkich przegranych tych wyborów.

Sonda

Kto według ciebie będzie wielkim nieobecnym w parlamencie

 / Fot. Wojciech Barczyński/PolskapresseNależy do nich między innymi Zbigniew Romaszewski, który zasiadał w Senacie nieprzerwanie od 1989 r. W ostatniej kampanii wyborczej zasłynął między innymi tym, że stanął w obronie "Starucha", znanego kibola Legii Warszawa. Romaszewski przegrał z Markiem Borowskim.

Do Senatu nie wszedł również Zbigniew Chlebowski. "Zbyszek" znany z afery hazardowej startował jako kandydat niezależny na Dolnym Śląsku. Zdobył tylko 10 proc. poparcia.

Z kolei do sejmu nie dostał się były minister sprawiedliwości i szef sejmowej komisji ds. nacisków - Andrzej Czuma. Polityk PO zdobył tylko 0,2 proc. głosów.

Z porażką musi pogodzić się również Edmund Klich, którego Polacy znają, jako szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i akredytowanego przy MAK polskiego przedstawiciela, badającego kulisy katastrofy smoleńskiej. Klich zapowiedział po wyborach, że kończy z polityką.

O mandacie może zapomnieć również Nelly Rokita. Znana z wypowiedzi o "strasznych oczach Tuska" posłanka, nie zostanie senatorem.

Wyborcy nie zaufali również Karolowi Karskiemu. Kojarzony z "aferą meleksową" polityk PiS, zdobył w Warszawie tylko 2 736 głosów.

Senatorem nie została również Zuzanna Kurtyka, która jednak wczoraj w Krakowie powiedziała, że cieszy ją wynik wyborów, bo nie mogłaby zasiadać w ławie senatorskiej razem z Bogdanem Klichem. Wdowa po szefie IPN przy okazji stwierdziła, że na PO nie głosował naród, ale społeczeństwo, bo "naród to my".

O porażce może mówić również Izabella Sierakowska. Działaczka lewicy (najpierw w SLD, później SDPL), mimo poparcia PO, nie zdobyła mandatu senatora w Lublinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Lancet
  • Lancet
  • 11.10.2011 21:21

Po kompromitującej wypowiedzi p Kurtyki cieszę się ,że nie weszła do Senatu. Przegrała z kretesem z p Klichem .Nie dorosła do demokracji kwestionując wybór "obywateli" .Dyktatorskie zapędy przejęła z PiS-u. Senat -izba zadumy nie dla tej pani . Traktuję jej wypowiedź jako formę wstydu z porażki .

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 11.10.2011 21:11

Pan Wikliński z SLD wyjątkowy pyskacz - przepadł w wyborach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz Kalita bodaj się nie dostał. Ja osobiście ubolewam nad panią Magdą Żuraw ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 11.10.2011 19:42

Mam pytanie do pana ministra Klicha. Czy kiedykolwiek będzie ujawniony i podany do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów

Komentarz został ukrytyrozwiń

W miejsce Chlebowskiego, Drzewieckiego przyszedł do PO nowy narybek gotów kontynuować dzieło swych poprzedników. Świeżość umysłów pozwoli im na skręcenie nowego "interesu" dla dobra Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Gzregorkiewicz
  • Jerzy Gzregorkiewicz
  • 11.10.2011 15:31

Andrzeja Celińskiego żal mi najbardziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 11.10.2011 14:41

Naród jest wspaniały,ale społeczeństwo jest hgw,to powiedziała p.Kurtyka.Po co zaraz inwektywy!Mnie brak niektórych posłów i senatorów nie kręci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabraknie także minister pracy i polityki społecznej Jolanty Fedak oraz wice marszałek Ewy Kieszkowskiej. Obie panie startowały z listy PSL-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szlachetna K.Piekarska z SLD dała miejsce tu cytat ''pornogrubasowi'' Kaliszowi. Marek Balicki tego mi szkoda choć też z SLD ale wiele zawdzięczam Szpitalowi na Kasprzaka który świetnie prowadzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ani jednej z tych osób nie będzie mi brakowało. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.