Facebook Google+ Twitter

Kogo żegnają media?

Czy osoba, którą żegnamy i będziemy żegnać w mediach to na pewno ten ks. Jankowski jakiego znaliśmy z pierwszych stron gazet?

Moją pierwszą myślą po usłyszeniu wiadomości o śmierci ks. Jankowskiego, było niestety nie współczucie dla jego rodziny czy smutek, ale wizja medialnej szopki, jaką zapewne będziemy mieli możliwość oglądać przez kilka najbliższych dni. Zamiast znanych powszechnie każdemu Polakowi biznesów, mercedesów i złotych pierścieni, poznamy zupełne inną stronę księdza Jankowskiego - dowiemy się o jego wieloletniej posłudze dla Jana Pawła II, działalności w Solidarności i mężnie wytrzymywanych atakach ze strony rządu PRL. Do alei zasłużonych dla kraju dojdzie pośmiertnie kolejna twarz.

Krótko mówiąc poznamy tę stronę duchownego, o której wcześniej się nie mówiło, bo wkład ks. Jankowskiego w walkę o naród przyćmiły interesy, w których to dobrą wolę media oczywiście nie wierzyły. Już po raz kolejny na przełomie kilku miesięcy mamy do czynienia z mechanizmem obłudy w mediach, które po śmierci ważnej postaci za wszelką cenę próbują ją wybielić, reperując własny wizerunek. Nie ma na ten precedens żadnej złotej receptury, jest to zjawisko powszechne nie tylko w Polsce.

Choć taki "gest"’ ze strony mediów dla bliskich zmarłego wydaje się być czymś niezwykle ważnym,
nachodzi mnie myśl, czy sama wolałabym być przez lata walona młotkiem po głowie, czy otrzymać jeden a porządny cios i mieć spokój. Niemniej ś.p. ksiądz Jankowski o to martwić się już nie musi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Lesławie wolę cytować Biblię niż dodawać sobie szumne cytaty na profilu. Mało mnie interesuje opinia na mój temat ludzi ,którzy mają ''nóż w ręce schowanej za plecami''. mogę być ortodoksem lepsze to niż ortopeda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie mnie za cytowanie biblii nazwano ortodoksem, a wcale" klęcznikiem nie jestem. Krzysztof Krzak 13.07.2010 09:19

Pani Barbaro, chyba Pani nie do końca zdaje sobie sprawę jak bardzo sie Pani naraziła?! Ortodoksi są niebezpieczni a Pan Lesław A. szafuje "świętymi pismami" na prawo i lewo przy każdej okazji.Temu Panu nie podoba się pytajnik,zamiast zrobić lepszy z uporem maniaka - będąc tytularnym redaktorem- krytykuje i uczy, czego sam chyba nie umie.Pozdrawiam i gratuluję odwagi w formułowaniu swoich myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy jednak tendecję zapamiętywania tych ciemniejszych chwil nie tylko czyjegoś ale i własnego życia. A szkoda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.s autorce gratuluje zmiany wizerunku na stronie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewangelia Św.Jana 8- 7'' Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem.'' Ks.Jankowski wykazał się odwagą kiedy nieraz płaciło się za nią Życiem. Teraz każdy może dzięki takim ludziom jak On zabierać głos bez obawy o represje. Wkład ks.Jankowskiego doceniają wszyscy którzy się z nim zetknęli w trudnych czasach. Nawet Wałęsa bardzo pozytywnie wypowiedział się o Nim. Autorka ma rację pisząc o obłudzie mediów. Tablodaizacja przekazu spowodowała że lepiej się sprzedają teksty o mercedesach, winach i innych biznesach ks.prałata niż o jego zasługach. Nie zgadzam się z opinią że o umarłych tylko dobrze albo wcale jak to napisał p.Tomasz. Gdzie by była nauka Historii gdybyśmy tylko dobrze pisali o postaciach historycznych a taką niewątpliwie jest ks.Jankowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące spojrzenie 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się jak czuł się Jankowski, gdy Jacek Kurski wygrzebał i rozgłosił "dziadka w Wehrmachcie" Tuskowi ? Toż jego rodzony ojciec w mundurze tejże formacji żywot na polu chwały zakończył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale czarny PR jaki tej uczelni zrobiono, swoje robi i dziś jak pracodawca luknie w CV i zobaczy WSKSiM to bez rozmowy potrafi powiedzieć do widzenia. To jest chore.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli chodzi o działalność ks. rydzyka niewiele wiem , bo nigdy mnie to zbytnio nie interesowało. Wiem jednak , że krytykowana niejednokrotnie Jego WSKSiM w Toruniu znalazła się w czołówce wśród 100 najlepszych niepublicznych uczelni mgr. W rejonie ma 1 miejsce. Wysoko została oceniona tez przez PKA. Więc nie wszystko trzeba potępiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Agnieszko tekst zmuszający do refleksji nad życiem człowieka. Nie trudno sobie wyobrazić co będą pisały media. Trzeba wiedzieć , że jako duchowny "Solidarności" był nie zastąpiony. Swego czasu na Wybrzeżu był postacią znaną i szanowaną. Niósł pomoc wszystkim potrzebującym , konspiratorom , oportunistom i biednym. Znam osobiście rodziny , które niejednokrotnie taką pomoc otrzymywały. Ja pamiętam Jego mszę w stoczni, duchowa uczta. Później nie mógł się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Jego kontrowersyjne zachowania budziły konsternacje wiernych ,ale nie tylko. Może zostawmy Go w spokoju . Wiemy jaki był, więc nie ma po co obnażać Jego słabości ani wybielać Jego cnót. 5* dla autorki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.