Facebook Google+ Twitter

Kogut na gnoju

Pewien wybitny francuski publicysta stwierdził kiedyś z sarkazmem - "Francja to kogut na gnoju". Po czym dodał - "Zabierzcie gnój, a kogut zdechnie." Jakże trafna jest ta lapidarna, co nieco przekorna charakterystyka kraju nad Sekwaną i Loarą, która przyszła mi na myśl po ujawnieniu afery taśmowej, kolejnej wstydliwej wpadki upadłego etycznie światka polskiej klasy politycznej.

Sami swoi

Tym razem na cenzurowanym znaleźli się ludowcy. Kamera zainstalowana w gabinecie szefa Kółek Rolniczych Władysława Serafina zarejestrowała gorzkie żale wylewane przez byłego prezesa Agencji Rynku Rolnego Władysława Łukasika. Usunięty ze stanowiska przez ministra działacz PSL-u odkrył niektóre ciemne karty z partyjnej talii, którymi klika złożona z kolegów Waldemara Pawlaka prowadzi nieczysta grę, obstawiając pulę pieniędzmi z budżetu i unijnych subwencji, przeznaczonych na rozwój rolnictwa i aktywizację terenów wiejskich. Mocą umowy koalicyjnej obszar gospodarki żywnościowej przypadł właśnie PSL-owi, jako udział przy podziale profitów ze wspólnego z Platformą wyborczego zwycięstwa.

PSL mimo, że uważa się za partię chłopską odgrywa na wsi rolę trzeciorzędną daleko za plecami Prawa i Sprawiedliwości, które wsparte na potędze Kościoła i Radia Maryja zbiera zdecydowaną większość głosów, wśród inspirowanych przez proboszczów mieszkańców wsi.

Uniżona postawa działaczy ludowych wobec kleru nie jest niestety odwzajemniana, dlatego ludowcy zostali zmuszenia oprzeć swoją bazę wyborczą na klienteli pozyskanej przez rozdawnictwo ciepłych posad i intratnych synekur. Wykorzystali w tym celu prerogatywy wynikające z wieloletniego współrządzenia
państwem i mocnej pozycji w samorządach.

Dopóty dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie i nikt nie wie kiedy się to stanie. Tym razem języczkiem u wagi przechylającym szalę na niekorzyść partii chłopskiej stała się nieprzemyślana decyzja w sprawie pozbycia się kolegi, który jednak za dużo wiedział. To co ujawnił posłużyło za materiał destrukcyjny ambitnym osobom, niezadowolonym z aktualnego podziału łupów. Upublicznienie judaszowskiej taśmy zmiotło natychmiast z politycznej sceny ministra Marka Sawickiego, mocnego dotychczas człowieka PSL-u,
głównego rywala obecnego prezesa do objęcia stanowiska szefa partii po jesiennym Kongresie Stronnictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dlatego, gdy były wybory i znajomym powiedziałem, że w ostatnich wyborach do Sejmu nie głosuję, bo to podobno wolny kraj - od aspołecznych typów mnie wyzywali, a przywołując do porządku wytykali brak postawy obywatelskiej i jeszcze inne niecenzuralne rzeczy wysłuchiwałem, tak zresztą, jak tutaj na portalu od wielu anonimowych bohaterów, którzy są "lepszymi", bo wybierali między PiS-em a PO. Taki demokratyczny przymus. Zgadzam się z Grzegorzem Winkiem, że upodobniliśmy się nieco pod tym względem do USA, kraju dla nas "wzorcowego"...
O kłamstwach ELIT, a więc wszystkich, którzy mieli już swoje pięć minut w historii pisałem choćby tutaj:

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutna rzeczywistość. Śmieszy tylko święte oburzenie liderów partii opozycyjnych, którzy też niemało mają na sumieniu.Zmiana u steru władzy nic nie daje, zgodnie z porzekadłem - zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety mamy "demokrację" wzorowaną na amerykańskiej, a nie na europejskiej. W USA poszli jeszcze dalej, bo są tam tylko dwie partie, wszyscy prezydenci należą do tej samej organizacji, administracji w ogóle się nie wymienia tylko zawsze są to ci sami ludzie, a rząd robi wszystko co zażyczą sobie koncerny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swietny tekst. Taka niestety jest nasza smutna i przygnebiajaca rzeczywistosc. Taki wlasnie kogut na gnoju, coraz bardziej cuchnie, ale ciagle brak gospodarza, ktory zrobilby z tym porzadek. 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się,że ten polityczny kontredans to znany nam skądinąd taniec chocholi. Brak bowiem siły politycznej, która jest zdolna do zaprowadzenia porządku. Na pewno żadna z tych skorumpowanych do cna partii na to się nie odważy, bo podcięłaby gałąź na której siedzi.Zgadzam się z Panem, że ujawnianie rąbka przegniłych fundamentów to polityczna gra obliczona na odepchnięcie od żłoba politycznego przeciwnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra analiza. Nie rozumiem tylko, dlaczego teraz zrobił się taki raban? Coś musiało się stać wyjątkowego... Ten proceder przecież trwa już od zamierzchłych czasów. Kwity, nagrania i inne papiery zbieracz przygotowuje i trzyma, aby wywalić to świństwo na wierzch w odpowiednim momencie. "Ziobrowe gwoździe" są wyciągane wtedy, gdy już dany desperat nie ma "cichego" straszaka i przestają dopływać świeże profity, albo dostawa zostaje zakłócona. Wtedy taki "kolekcjoner" haków wali na oślep i ujawnia AFERĘ. Reszta chwyta wątek i kotłowanie zakrywa problemy bieżące i podstawowe, bo wszyscy emocjonują się tym, kogo wywalą z trzody i pozbawią żarcia, a kto nowy pojawi się przy źródle, żeby nie powiedzieć korycie.

Mamy już dziesiątki na to przykładów, jak to etycznie i patriotycznie politycy żyły sobie wypruwają, dla kraju oczywiście, za nasze pieniądze. To tylko kilku jest nieprawych,takie czarne owce, ale to się zdarza, jak w każdym zawodzie i grupie ludzi.

Nawet tzw. seksafera tym mechanizmom podlegała. Gdy się opłacało, nie było molestowania i mobbingu w pracy. Przestali się wywiązywać chłopaki ze swoich zobowiązań - gwałtu! Rety!

Obrzydliwość. Dno już jest czy jeszcze trochę musimy poczekać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.