Facebook Google+ Twitter

Kogut pieje, gdy leje deszcz

Tego dawno nie grali w kinach, komedia pierwszego gatunku: wolne dni majowego weekendu i mamy szczyt ducha mądrości wiecznie żywego Lenina.

Wielki wódz radzieckiej rewolucji dalej działa, bo czym można tłumaczyć takie myślenie i postępowanie Polaków. Zaraz jak grom poleci zewsząd krytyka na moją osobę, że 1 Maja czyli Święto Pracy nie jest zasługą Lenina.

Oczywiście, zakupy w takie dni to nic przyjemnego, a ten piątek przed wolnym weekendem to był istny koszmar. Na moje pytanie czy w sobotę 1 Maja sklep będzie czynny, padła odpowiedź: ,, Pan chyba żartuje, sobota jest dniem wolnym od pracy, bo to Święto Pracy. Poniedziałek, też mamy zamknięte, ale pracujemy w niedzielę dłużej, do godz. 20.

W katolickim kraju kult boga wiecznie żywego Lenina jest silniejszy od kultu Jezusa. Pracownicy handlu w przypadające obok święta mają dzień wolny. Tym dniem wolnym nie jest jednak niedziela.

Postanowiłem uciec daleko od świata, który jest dziwaczny i nie pasuje do filozofii życia, którą przekazał mi dziadek powstaniec. Decyzja zapadła w ciągu paru minut. Postanowiłem nie zajmować się problemami współczesnego świata, bo są dla mnie za trudne. Trzy dni wolne od pracy, a handel pracuje tylko w niedzielę.

Ran obudziło mnie pianie kogutów, poczułem zapach wiejskich klimatów. Poczułem się wolny i wyzwolony od problemu, który nie dawał mi spokoju. Oczekiwałem pięknego wiosennego słonecznego dnia. Według filozofii dziada powstańca poranne pianie koguta oznacza słoneczną pogodę. Byłem rozczarowany, bo cały dzień padał deszcz, a kogut na drugi dzień znów piał i piał.

I co tak się dziwisz, Jacenty. Kogut pieje, gdy leje deszcz, a handel pracuje w niedzielę, bo sobotę i poniedziałek ma wolne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Kogut pieje też, gdy kura go nie zadawala i chce do innej :)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

okazja czyni złodzieja ...jak są trzy dni wolne - to robimy zakupy wtedy gdy sklepy są czynne ...tylko dlaczego akurat w Niedzielę

Komentarz został ukrytyrozwiń

W niedzielę handlują, bo chrześcijanie kupują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidio ! ...dlaczego biedny, bo stracił posłuch wśród swoich kurek. Biedak stracił możliwość przewidywania pogody. Mam spore wątpliwości czy kurki zechcą razem z nim usiąść na grzędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacenty,
a dlaczego ten kogut jest biedny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie ...takie spojrzenie kogucie. W Polsce dalej leje deszcz, a w Hiszpanii sypie śnieg. Jak biedny kogut ma sobie z tym radzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe spojrzenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo ! jak kogut mocno zapieje, to wszystkie kury do niego lecą !!! ...))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo ! w tym miejscu muszę głośno zapiać ...czasy harówy na wsi dawno minęły, a same żniwa mają tyle wspólnego z dawnymi żniwami co chleb ten kupowany z dawnym pieczonym w domowym piecu chlebowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.