Facebook Google+ Twitter

Kohl żonaty po raz drugi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 13:47

Helmut Kohl po raz drugi wstąpił w związek małżeński. Jak poinformowało biuro byłego kanclerza, jego ślub odbył się w miniony czwartek w Heidelbergu.

Helmut Kohl i jego wybranka - Maike Richter - świętowali, jak przekazano mediom, w ścisłym kręgu rodzinnym. Ze względu na prywatny charakter uroczystości, jej termin i miejsce do końca otoczone były tajemnicą. Ślub odbył się w klinice w Heidelbergu, w której były szef niemieckiego rządu przebywa od kilku tygodni.

Lakoniczny komunikat biura cytuje również wypowiedź państwa młodych, którzy, jak mówią, są bardzo szczęśliwi. Młodsza od 78-letniego Kohla o 34 lata Maike Richter jest od kilku lat jego partnerką życiową. Urzędniczka ministerstwa gospodarki uczestniczy u boku byłego kanclerza w oficjalnych spotkaniach i uroczystościach z jego udziałem.

To drugie małżeństwo Helmuta Kohla. Z pierwszą żoną polityk przeżył 41 lat aż do jej tragicznej śmierci. W 2001 roku cierpiąca od wielu lat na fotoalergię, czyli uczulenie na słońce, Hannelore Kohl odebrała sobie życie. Z tego małżeństwa Helmut Kohl ma dwóch synów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.