Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16343 miejsce

Kokaina w hipermarketach Auchan na Śląsku

CBŚ przechwyciło kilkadziesiąt kilogramów białego proszku w magazynach Auchan na Śląsku. Prawdopodobnie jest to kokaina. Trwa dochodzenie.

 / Fot. nieznany, U.S. Government photo available through the National Archives, domena publicznaFunkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego przechwycili co najmniej kilkadziesiąt kilogramów narkotyków znalezionych w magazynach sieci hipermarketów na Śląsku. Dla dobra śledztwa, śląska policja nie chce ujawniać szczegółów. Wiadomo jedynie, że biały proszek ukryty był wśród kartonów z bananami. Wirtualna Polska informuje, że najprawdopodobniej chodzi o hipermarkety Auchan.

Na początku tygodnia funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli około 30 kg narkotyku w sklepie Auchan w Katowicach. Wczoraj, kolejne 70 kg, znaleziono w Raciborzu.

Prawdopodobnie duże ilości kokainy zostały zabezpieczone w marcu w Zgorzelcu. Narkotyki ukryte były w dojrzewalni bananów. Ustalono, że kokaina przypłynęła z Ekwadoru razem z transportem bananów. Wszczęto już dochodzenie w tej sprawie.

Najprawdopodobniej narkotyki trafiły na Śląsk przez przypadek. Banany do Zgorzelca dostarczono z Belgii; przypłynęły statkiem z Ameryki Południowej.
Następnie tirami dostarczono je do magazynów hipermarketu, gdzie dojrzewały około 2 tygodni.

Kokainę znalazł pracownik magazynu, który naciął karton z załadunkiem. Tym razem nie trafił na owoce, a na podejrzany biały proszek. Niezwłocznie powiadomił właściciela, a ten policję.

W sprawie znaleziska toczy się dochodzenie.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.