Facebook Google+ Twitter

"Koko Euro spoko" hymnem mistrzostw, czyli jak Kocudza pobiła Marylę

No i mamy nasz "hymn piłkarski" na Euro. Takie ludowe disco-polo. Proste do wyśpiewania, do wyklaskania i wyskakania przez kibiców. Że to nie dzieło sztuki piosenkarskiej? Zawsze można zagrać coś z Chopina.

 / Fot. .Z ponad dwustu nadesłanych utworów wybrano podobno najlepszą dziesiątkę. Jeżeli takie piosenki były najlepsze, to jaki poziom reprezentowały te gorsze? Strach pomyśleć.

Uroczysty ponad miarę, konkursowy koncert był nieciekawy i na słabym poziomie wykonawczym. Jakby twórcy piosenek "na zamówienie"
nie bardzo zdawali sobie sprawę, że tworzą dla stadionowej publiczności, która
żyje swoistymi emocjami i zbiorowym rytmem. I że taka piosenka musi dać się
bez kłopotu wyśpiewać przez kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Czyli - żywy i prosty
rytm, proste słowa (bez metafor) i prosta melodia, która od razu wpada w ucho i da się zapamiętać, zanim skończy się mecz.

 / Fot. PAPStąd nieporozumienie i porażka zespołu Feel i Maryli Rodowicz. Feel nie potrafił odejść od swojego liryzmu i ambitnej rytmizacji, a Rodowicz, która już ma swoje miejsce w historii polskiej piosenki, powinna zejść ze sceny wzorem Adama Małysza, a nie uparcie trwać na niej przy słabnącym głosie i kolejnych operacjach plastycznych. Nie każdy jest Tiną Turner.

Na tym konkursowym bezrybiu prawdziwym rakiem okazał się zespół leciwych wiejskich gospodyń, które same napisały piosenkę i wykonały ją z werwą i na profesjonalnym luzie. Znani profesjonaliści dostali po nosie. Mała wioska Kocudza pobiła głośny Feel i "carycę polskiej piosenki". Jeszcze jeden argument za deregulacją zawodów ?

Dla mnie satysfakcja jest potrójna. Urodziłem się kilka kilometrów od sławnej
teraz Kocudzy; zapuszczałem się w tamtejsze lasy i pola będąc dziecięciem...
Brawo! A wybrzydzacze i tak nie chodzą na mecze. Do filharmonii - także nie.



Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

kibic
  • kibic
  • 17.05.2012 12:58

niech tam mocno podczas spiewu nie otwieraja GEB bo im PROTEZY wypadna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
  • Andrzej
  • 09.05.2012 21:44

hymn jest spoko a panie bardzo miłe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałbym jakie drogi taka piosenka, gdy jadę A1 łapię się za głowę, za parę dni mistrzostwa, a tam wszystko rozkopane, to chyba jakiś żart.
Polecam hymn kibiców który znalazłem na youtube.


http://www.youtube.com/watch?v=ZW4sWlAbYtA

Komentarz został ukrytyrozwiń
lorenzo
  • lorenzo
  • 03.05.2012 23:55

Nie znam autora artykułu, ale to co napisał, napisał obiektywnie. Filharmonia, teatr, czytelnictwo komentatorów forum pod znakiem zapytania, ale w 100% znajomość polityki, sportu i dziedzin pokrewnych (Koko Euro Spoko). Ale taka już nasza (polska) natura - do krytykowania każdy, do działania NIKT!

Komentarz został ukrytyrozwiń
żałuję ze jestem z miasta
  • żałuję ze jestem z miasta
  • 03.05.2012 23:28

Koko koko ,,baby" spoko. Chłopcy won z kolejek do kosmetyczek, bierzcie przykład z wiejskich bab. ups większość ze zniewieściałych facetów siedzi w kolejce do psychologa hahahaha

Komentarz został ukrytyrozwiń
IICCA
  • IICCA
  • 03.05.2012 22:16

Od samego początku wiedziałem, że wygrają Jarzębinki. Ich piosenka ma w sobie to coś, co miała WakaWaka Shakiry.

A reszta piosenek naszych słynnych artystów, brzmią jak hymn wyśpiewany przez pewną panią w Korei i od razu dają coś do zrozumienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 03.05.2012 21:07

też wybrali, takie coś!!!! było tyle piosenek a oni najgorsze wybrali jaki obciach już mi wstyd:(((((((((((

Komentarz został ukrytyrozwiń
sabi33
  • sabi33
  • 03.05.2012 21:04

Polacy mieli do te pory opinię sztywniaków i smutasów, a tu niespodzianka. Okazało się, że Polacy mają i poczucie humoru i dystans do samych siebie.
Co z tego, że wolałabym Feela? Jarzębina emanuje pozytywną energią jakiej na co dzień nam brakuje, a piosenkę może z nimi śpiewać każdy i chyba o to chodzi.
Wstyd to kraść, więc zamiast się wstydzić może lepiej skończyć z nadymaniem się, etosem itp.? Skończyłam psychologię, byłam dziennikarzem, ławnikiem, terapeutą itp. a się nie nadymam. Wyluzujcie sztywniaki! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic
  • kibic
  • 03.05.2012 21:03

Panie Sławlku Urzykowski
To jak byś zacytował , to bym zrozumiał .Cytować tego pana z tej sekty PiS domaga się odpowiedzi .Co o nim ja myślę i co myślą o nim ci co śpiewają .Proszę bardzo posłuchaj .To mu zaśpiewali , posłuchaj .
Jasiu... weź nie pier***l

http://www.youtube.com/watch?v=V-OntvcwUFM&feature=related

Jan Tomaszewski, autorytet czystej i przejrzystej piłki nożnej sam przyznał że grając w ŁKS sprzedał mecz i puścił gola z 40m. A wg niego czyny korupcyjne się nie przedawniają.