Facebook Google+ Twitter

"Koko Euro spoko" - kto zapracował na sukces zespołu "Jarzębina"?

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-06-01 10:28

Sukces zespołu Jarzębina, który wygrał konkurs na oficjalny hymn polskiej reprezentacji, chyba zawrócił w głowach twórcom i wykonawczyniom.

Obecnie trwa wielka kłótnia o prawa do wykonywania utworu. Jak donosi serwis gazeta.pl, Michał Malinowski czuje się "ojcem sukcesu" zespołu Jarzębina. Uważa się za producenta zespołu. Mówi również, że to on namówił panie do udziału w konkursie na "Hit biało-czerwonych". "To ja wszystko wymyśliłem. Cały ich występ, aranżację i ustawienia" - twierdzi. Malinowski jest twórcą i dyrektorem Muzeum Bajek i Opowieści w Czarnowie (Konstancin-Jeziorna). Problem jego polega na tym, że to wszystko było robione spontanicznie, bez umowy, jak to się mówi "na słowo".

"Czuję się oszukany i niedoceniony. Po sukcesie panie odwróciły się ode mnie i nie usłyszałem nawet dziękuję z ich strony - mówi rozżalony pan Michał. Proponował im korzystne warunki współpracy i załatwił już nawet kontrakty i koncerty. "Wspólnie odnieśliśmy sukces, więc wspólnie powinniśmy dzielić się dochodami" - dodaje. Panie z Jarzębiny uważają jednak, że pan Malinowski wykonał tylko pracę pośrednika, a za to nic mu się nie należy. 

Sławomir Król (obecny menedżer zespołu) mówi, że było zupełnie inaczej. Dwa tygodnie po wygranym konkursie, zadzwoniła do mnie pani Katarzyna Enemuo, która opiekowała się zespołem i poprosiła o pomoc. Zespół miał różne problemy z Malinowskim. Panie czuły, że "sam chce o wszystkim decydować i tylko sobie przypisuje zasługi". Nie było między nimi żadnej umowy, więc mu podziękowały za współpracę. Król powiedział również, że jak zgodził się zostać menedżerem Jarzębiny nie wiedział o tym, że już trwa spór między prawnikami Grzegorza Urbana (twórca aranżacji muzycznej), a Michałem Malinowskim. Obecny menedżer twierdzi, że próbował dogadać się z Malinowskim ale ten nie chciał z nim rozmawiać.

Sławomir Król planuje nagrać nową, "minimalnie zmodyfikowaną" wersję piosenki. Panie mają prawa do tekstu, melodia jest ludowa, więc zgłosi się ją do ZAIKS-u i po kłopocie. Sukces utworu "Koko Euro spoko" to przede wszystkim energia i temperament pań z zespołu Jarzębina - przekonuje nowy menedżer.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

iks
 • iks
 • 02.06.2012 19:36

ale jazda !!! ha! ha!...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam,że liczyłam na wygraną Libera i Ino ros.Jednak po przesłuchaniu Jarzębinowego hitu, przyznałam,że znacznie szybciej i znacznie więcej osób z pewnością szybko spamięta słowa Koko euro spoko i raczej nie myliłam się.Choćby nawet ów hit był wyśmiewany, to ludzie w ostateczności zaśpiewają go i 'będzie po sprawie'.
Panie z zespołu chyba jednak nie sądziły, że piosenka spotka się z takim można rzec dwustronnym zainteresowaniem, że teraz z 'piosenki dla jaj' chcą zrobić 'złotą kokoszę znoszącą jeszcze bardziej złote jaja'.Do Euro piosenka raczej nie będzie miała Zaiksowych praw, po Euro może zostać zapomniana - po co więc teraz kłócić się o to co kto i po co zrobił. Jest piosenka-hymn i dobrze.Niech sobie jest i niech przynosi uśmiech na usta ją wykonującym podczas meczów o zwycięstwo!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zuzanna
 • zuzanna
 • 02.06.2012 11:21

Lepiej było wnuki bawić - drogir panie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikel wolf
 • mikel wolf
 • 02.06.2012 10:51

No no. Nie wiedziałem, że ten utwór wylansował się z pomocą producenta. Te panie naprawde brzydko zachowały się. Mam mieszane uczucia teraz. Wcześniej nawet spodobała mi się ta piosenka, teraz nie chcę jej słuchać i widzieć te panie. Postępowanie wskazuje że są tępe i płytkie. Brzydko naprawde brzydko... Napewno nie ja jeden ma takie zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan S.
 • Jan S.
 • 01.06.2012 23:26

Stare baby, a głupie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
anka
 • anka
 • 01.06.2012 21:23

I pomyśleć jak wszysko można szybko spiepszyć !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie jak zwykle prawda leży po środku, z lekkim wskazaniem-moim zdaniem na panie z "Jarzębiny".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam M.
 • Adam M.
 • 01.06.2012 14:20

Drogie panie trochę pokory, pan też !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle - sukces ma wielu ojców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agnieszka
 • agnieszka
 • 01.06.2012 13:29

Czyli "sodówka" - drogie panie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.