Facebook Google+ Twitter

Koko koko i nic nie spoko. O objeździe premiera po Polsce

Objazd premiera Donalda Tuska po kraju spotkał się z ogromną krytyką i szyderstwami dziennikarzy, internautów oraz polityków opozycji. Czy słusznie?

Premier Donald Tusk w pociągu z Poznania do Wrocławia rozmawiał ze zwykłymi Polakami. / Fot. Kancelaria PremieraW mediach czy na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oglądam właśnie obrazki, na których uśmiechnięty Donald Tusk, bez krawata, rozmawia z młodymi piłkarzami, porusza się po Dworcu Głównym w Poznaniu, dogląda autostrad, szpitali czy lotnisk, aby stwierdzić, że przed Euro 2012 wszystko jest w porządku. Uśmiechnąłem się tylko, gdy zobaczyłem, jak TVN24 przeprowadza wywiady z młodymi matkami z dziećmi, które jechały tym samym pociągiem, co szef rządu. "Spotkała premiera" - głosiły podpisy na ekranie, kiedy to wypowiadały się poszczególne kobiety. Przypomina mi to trochę filmy dokumentalne, w których różni ludzie dzielili się wrażeniami po spotkaniu z papieżem, prezydentem Stanów Zjednoczonych czy przynajmniej Elvisem Presleyem. No, ale z czego to się śmiać, wypada pozazdrościć, przecież nie każdy może porozmawiać z Donaldem Tuskiem, a polski premier jest tylko jeden.

To wszystko jest ważne przede wszystkim z punktu widzenia PR-u. Oczywiście pańskie oko konia tuczy, ale otoczeniu Tuska chodzi o to, żeby obrazki z wizyt gospodarskich premiera dobrze się sprzedały i uspokoiły nastroje społeczne, które ostatnio są szczególnie wzbudzone. To już się sprawdziło przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku. Tylko, że teraz Polacy dobrze zdają sobie sprawę z tego, iż zdjęcia uśmiechniętego premiera nie przyczynią się do tego, że będą mieli większe zarobki, że nie będą musieli pracować do 67. roku życia czy instytucje publiczne będą działać sprawniej. Tusk zdaje sobie też sprawę z tego, że większość jego ministrów (wciąż nie mogę zrozumieć, dlaczego znaleźli się w tym rządzie) nie jest po prostu w stanie opowiedzieć Polakom o swoich dokonaniach, pracy czy szeroko rozumianej działalności.

 / Fot. PAPPremier znów wszystkie bolączki próbuje wziąć na klatę (podziwiam go), ale nie jest to już na jego siły. Z propagandy premiera śmieją się internauci ("Hucpa jak za Gierka", "Koko, koko, kwa, kwa, kwa, premier lata nad A2", "Putinada her Tuske jest żenująca"), a red. Robert Mazurek w ironicznym felietonie "Z notatnika red. Sobieniowskiego" w "Rzeczpospolitej" nabija się m.in. z towarzyszącej premierowi świty. Nie wiem, czy da się jeszcze naprawić błędy. Już za późno, żeby tłumaczyć Polakom sens reformy emerytalnej, nie da się zbudować wszystkich zapowiedzianych na EURO odcinków autostrad czy powiedzieć, że w służbie zdrowia jest w miarę normalnie. Mam nadzieję, że w czasie najbliższych mistrzostw wszystko pójdzie po myśli Polaków, bo inaczej nie chciałbym być w skórze Tuska. Proszę tylko rodaków, żeby nie atakowali premiera, gdy Polska nie wyjdzie z grupy. Przecież trochę pomyj z wielkiego narodowego kubła nienawiści musi też zostać dla Smudy!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 21.05.2012 09:33

To jest nieodwołalne ..... ten rząd czeka wywózka ,prędzej czy póżniej ,nie ma innego wyjścia! Albo dobrowolnie oddadzą władzę, albo taczki pójdą w ruch. Ta ekipa i ten system IIIRP dość się skompromitował i nas Polaków na arenie międzynarodowej! Staliśmy się państwem kolonialnym, dla państw zachodnich, a na to niema i nie będzie zgody wielu milionów Polaków!

Komentarz został ukrytyrozwiń
fakty
 • fakty
 • 21.05.2012 02:50

@roman koźmiński .To są fakty niezaprzeczalne.
Kim są Kaczyńscy?

http://marucha.wordpress.com/2010/07/01/kim-sa-kaczynscy/

Komentarz został ukrytyrozwiń
fakty
 • fakty
 • 21.05.2012 02:49

@roman koźmiński .To są fakty niezaprzeczalne.
Afery Kaczyńskich, PiS, PC, operacja Oscylator, telegraf, FOZZ, Bagsik, itp.
POKARZ < ZE JESTEŚ UCZCIWĄ KOBIETĘ IO RÓB FILMY DOKUMENTALNE

http://kefir2010.wordpress.com/2011/09/30/afery-kaczynskich-pis-pc-operacja-oscylator-telegraf-fozz-bagsik-itp-tekst-z-aktualnym-moim-komentarzem-isc-na-wybory-czy-nie/

Komentarz został ukrytyrozwiń
fakty
 • fakty
 • 21.05.2012 02:46

@roman koźmiński Dzisiaj 00:57 .To są fakty niezaprzeczalne.
PiS powstało na przekręcie z Porozumienia Centrum (PC)
Poznaj mroczna przeszłość Jarosława Kaczyńskiego i jego brata Lecha za czasów Porozumienia Centrum- wpisz w wyszukiwarkę :
- FUNDACJA PRASOWA SOLIDARNOŚĆ
- Spółka TELEGRAF
- Spółka Srebro
- Sprzedaż EXPRES WIECZORNY
- Pożyczki dl Porozumienia Centrum
- UMORZENIE DŁUGÓW Porozumienia Centrum przez ministra Jasińkiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
 • Ad Rem
 • 20.05.2012 23:07

A prezes po co jeździ po Polsce ? Dziś był w Zachodniopomorskiem , obiecał [ 5 raz ] nowe województwo.
Na limuzyny i goryli idzie z moich podatków . Prezesa i przeciwników PO skręca ,że Euro jest za czasów Tuska więc trzeba zakłócać i pokazywać naszą narodową przywarę zawiść i malkontenctwo. Co tam PoLsKa i kibice dla Kaczyńskiego - władza władza władza. Może by tak zająć się konstruktywną opozycją panie Kaczyński a nie doraźne dokładanie zgodne z linią partii i wysyłanych SMS -ów aby się ktoś nie wychylił [ jak Czarnecki.]
Doprawdy ten helikopter zrobił furorę i pokazał małostkowość opozycji jakby Euro było co drugi dzień. Żenada . Autor idzie w ślady Kowalskiego R .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po całej imprezie będzie remanent i wtedy można powiedzieć czy był sukces czy nie teraz wszystko niby w porządku euforia i radocha premiera jest

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 20.05.2012 20:57

.... skoro głupcy takich wybrali ? J.K. Pani pewnie też choć wiem że nikt do tego się nie przyzna .....

Z idiotów trzeba się śmiać ,by ulżyć sobie życie chociaż śmiechem !Bo tak naprawdę, to życie do śmiechu nie nastraja ....
przynajmniej w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

obywatelu - w naszym kraju trzeba się śmiać z premiera i prezydenta. Żeby cały świat wiedział, jacy jesteśmy głupi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obywatel
 • obywatel
 • 20.05.2012 14:05

Żałośnie to wszystko wyglądało nie tylko z helikoptera.
Polska rozkopana. Brak niestety fachowców nie tylko na drogach ale i rządzie.
Bieganie za piłką po boisku to nie to samo co zarządzanie krajem.
Takiego rozpiździaju jak teraz to nie pamiętam od od czasów powojennych.
Niech sobie już to PO idzie gdzie pieprz rośnie i jeszcze po drodze tego Wałęsę do kompletu weźmie i ...autora tej propagandówki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.