Facebook Google+ Twitter

„Kokon wytrzeźwień”. Najnowsza powieść Piotra Sróżyńskiego

Nakładem wydawnictwa Jirafa Roja ukazała się najnowsza powieść Piotra Stróżyńskiego, autora takich powieści jak "chaos i świńska skóra" oraz niesamowicie intrygującej książki "Nienawidzę was".

 / Fot. xenna.com.plPiotr Stróżyński, ur. 1964 roku, założyciel i główny wokalista nieistniejącego już zespołu „Schizofreniczna Prostytutka Maria”. Karierę pisarską rozpoczął od krótkich nowel, publikowanych na łamach „Gazety Sieradzkiej”. Pracował jako dziennikarz i redaktor w tygodnikach i dziennikach lokalnych, jednak poważne uzależnienie od alkoholu przerwało jego przygodę dziennikarską. Obecnie mieszka w Środzie Wielkopolskiej. Wielki pasjonat wędkarstwa oraz filozofii, którą niegdyś studiował. Autor powieści „Chaos i świńska skóra” oraz „Nienawidzę was”.

„Kokon wytrzeźwień” fenomenalnie zamknął tak zwaną „alkoholową trylogię” Stróżyńskiego. Pierwsza powieść „Chaos i świńska skóra” ukazała czytelnikom głównie początek i rozwój tej tak bardzo podstępnej, egoistycznej, a przede wszystkim wyniszczającej choroby, jaką jest alkoholizm. Druga powieść w dorobku autora „Nienawidzę was” również opowiada o alkoholu, ale z wyraźnym uwydatnieniem syndromu DDA, czyli syndromu Dorosłych Dzieci Alkoholików. „Kokon wytrzeźwień jest kolejną powieścią ukazującą walkę człowieka z nałogiem alkoholowym, jednak w niej bardzo mocny rysuje się koalkoholizm, czyli bardzo trudny aspekt współuzależnienia.

Miałam ogromny zaszczyt przeczytać książkę, kiedy była jeszcze w fazie ostatnich poprawek i już wtedy, po przeczytaniu pierwszych dwóch rozdziałów, wiedziałam, iż „Kokon” to nic innego jak powieść „skazana na sukces”. Głównym bohaterem książki jest facet w średnim wieku, który w otoczeniu ludzi czuje się jeszcze bardziej samotny niż w pojedynkę, przynajmniej takie odnosiłam wrażenie z każdym kolejnym rozdziałem książki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.