Facebook Google+ Twitter

Kolalicja rzadowa się skończyła? PSL zamiast Samoobrony

Przewodniczący klubu PiS Marek Kuchciński stwierdził że Samoobrona złamała umowę koalicyjną i wezwał jej posłów, by przeszli do koalicji większościowej. Czy PSL zastąpi w koalicji Samoobronę?

Wszystko wskazuje, że PIS ma już dość Andrzeja Leppera. Szef klubu Marek Kuchciński stwierdził, że Andrzej Lepper złamał umowę koalicyjną oznajmiając podczas konferencji prasowej, że Samoobrona nie poprze budżetu zaproponowanego przez ministra Kluzę.


Jednocześnie PiS wzywa posłów Samoobrony do przejścia do koalicji większościowej( bez Andrzeja Leppera i jego ludzi). Jest to próba rozbicia klubu parlamentarnego Samoobrony Pojawiły się spekulacje, że zamiast Samoobrony w koalicji pojawi się PSL. Przedstawiciel tej partii vice szef klubu PSL Eugeniusz Grzeszczak nie wykluczył takiej możliwości.


Obecnie trwa spotkanie Andrzeja Leppera z Donaldem Tuskiem. Jest prawie pewne, że Zyta Gilowska wróci do rządu a Andrzej Lepper z niego odejdzie. W TVN 24 oraz w polsatowskich "Wydarzeniach" pojawiła się koncepcja powołania koalicji PO - SLD- Samoobrona. Konferencja prasowa Donalda Tuska o godzinie 16:30

Źródło: TVN24 oraz z "Wydarzeń" telwizji POLSAT

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.