Facebook Google+ Twitter

Kolarskie ostatki MTB w Łomiankach

W niedzielę 12 października, w Dziekanowie Leśnym koło Łomianek odbył się Epilog wyścigu Mazovia MTB Marathon 2008. Zawody odbywały się na trzech dystansach: hobby (12 km), mega ( 43 km) i giga (63 km).

Kolarze startują do prologu wyścigu Dookoła Mazowsza, który rozpoczął się w Siedlcach. / Fot. PAP/Przemysław PiątkowskiMimo iż finał Mazovii odbył się tydzień temu w Jabłonnie i niedzielny wyścig nie liczył się do klasyfikacji generalnej to na starcie w Puszczy Kampinoskiej pojawiło się blisko sześciuset zawodników.

Epilog dał również możliwość przetestowania nowego sposobu startu. Otóż zamiast jednego wspólnego startu zawodników podzielonych na siedem sektorów (według punktów zdobytych w wyścigach), sektory wyjeżdżały na trasę w dwuminutowych odstępach. Rozładowało to korki na trasie i dało większe szanse zawodnikom z dalszych sektorów na osiągnięcie lepszego czasu i zajęcie wysokiego miejsca. Z komentarzy i sygnałów, które docierały do organizatorów wynika, iż start sektorowy przypadł uczestnikom do gustu i bardzo prawdopodobne jest, że zostanie wprowadzony od przyszłego sezonu jako obowiązujący.

Niestety na trasie nie odbyło się bez wypadku. Jeden z zawodników poślizgnął się na asfaltowym zakręcie i po upadku stracił przytomność. Na szczęście zakończyło się „tylko” na złamanym prawym obojczyku.

Z pozytywnych akcentów oprócz dekoracji dla zwycięzców wszystkich kategorii, rozlosowano blisko 80 nagród i nagrodzono pana Waldemara Józefika pucharem dla najstarszego zawodnika biorącego udział w Mazovia MTB Marathonie. Pan Waldemar ma 71 lat i wiele osób może pozazdrościć mu formy.

Zawodnicy również po wyścigu korzystając z pięknej pogody mogli zjeść coś ciepłego z grilla, wypić coś zimnego, po czym usiąść w miłej atmosferze i wymienić doświadczeniami ze swoimi kolegami.

Podczas trwania zawodów ogłoszony zaprezentowany został kalendarz imprez na przyszły rok. Pierwszy wyścig Zimowy Maraton Mrozy odbędzie się 22 lutego 2009 roku. Sezon zakończony zostanie zakończony 18 października i obejmie 19 wyścigów.

Tu znajdziesz fotografie z trasy Epilogu w Łomiankach www.mazoviamtb.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.