Facebook Google+ Twitter

Kolarstwo: pasjonujący finisz! Sanchez wygrywa!

O godz. 5.00 czasu polskiego rozpoczął się wyścig ze startu wspólnego mężczyzn w kolarstwie szosowym, rozgrywany podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. W wyścigu wzięło udział 143 zawodników w tym trzech Polaków. Tytułu mistrza olimpijskiego z Aten bronił Włoch Paulo Bettini.

Pozostali dwaj medaliści w tej konkurencji z poprzednich Igrzysk, nie wystartowali. Srebrny medalista Portugalczyk Sergio Paulinho, zdaniem szefów tamtejszej federacji jest w zbyt słabej formie. Natomiast brązowy medalista Belg Axel Merckx w 2007 roku, zakończył karierę. Na starcie wyścigu stanęło wielu innych świetnych kolarzy m.in. zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Tour De France - Hiszpanie Carlos Sastre z 2008 r. oraz Alberto Contador z 2007 r.

Przed rozpoczęciem IO w Pekinie kolarze zostali poddani kontroli antydopingowej w sumie 143 kolarzy z 11 krajów. Organizatorzy przygotowali trasę o długości 245 km umiejscowioną w Pekinie i okolicach. Start wyścigu ustalono w Yongingmen, a metę w Juyongguan. Po dotarciu do Juyongguan kolarze mieli do pokonania cztery okrążenia wokół miejscowości o długości 23,8 km.

Od początku wyścigu kolarze próbowali ucieczek. Żadna nie przyniosła spodziewanego efektu. Na 20 km przed metą w czołówce znajdował się Polak Przemysław Niemiec. 15 kilometrów przed metą czołowa grupa podzieliła się na dwie części. W pierwszej jechali Włoch Davide Rebelin, Hiszpan Samuel Sanchez, Australijczyk Michael Rogers, Luksemburczyk Andy Schleck i Rosjanin Aleksander Kolobnev. W drugiej grupce składającej się z dziewięciu kolarzy jechał Polak. Kilometr dalej od pierwszej piątki odpadli Rogers i Kolobnev nie wytrzymujący trudów wyścigu. Na 7 km przed metą czołowa trójka uzyskała 15 sekund przewagi nad parą Rogers, Kolobnev i 35 nad grupką Polaka. Cztery kilometry przed metą do kontrataku ruszyli Australijczyk i Rosjanin, a z grupki Polaka "wystrzelił" słynący ze świetnego sprintu Szwajcar Fabian Cancellara.

Na kilometr przed metą on wraz z Rogersem i Kolobnevem dołączyli do czołowej trójki i zwycięzcę wyścigu wyłoniła dopiero ostatnia prosta. Na końcowych metrach najszybszy okazał się Hiszpan Oscar Sanchez, drugie miejsce zajął Rebelin, a brązowy medal niespodziewanie zdobył Cancellara, zabierając pewny wydawałoby się krążek Schleckowi. Przemysław Niemiec zajął 16. miejsce, tracąc do zwycięzcy 22 sekundy. W trakcie wyścigu z rywalizacji zrezygnowało 32 kolarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ Dobra relacja.
Wyścig na prawdę był świetny, a Niemiec mnie mocno zaskoczył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.