Facebook Google+ Twitter

Kolarze pojadą po torze Formuły 1

Tour de France 2009 wystartuje z księstwa Monako, a zakończy zwyczajowo finałem na Polach Elizejskich. Na oficjalnej stronie internetowej wyścigu uchylono rąbka tajemnicy na temat najbliższej edycji tej największej kolarskiej imprezy świata.

Książę Albert z Monaco i szef Tour de France - Christian Prudhomme podczas prezentacji Tour de France '2009Wyścig wystartuje 4 lipca z Monaco i skończy się 26 lipca w Paryżu. / Fot. EPA/IAN LANGSDONProlog wyścigu to nie lada gratka dla fanów wyścigów...samochodowych. Kolarze podczas 15-kilometrowej czasówki będą ścigać się częściowo po słynnej trasie ulicznego toru Formuły 1 w Monte Carlo. Wyścig wystartuje z Monaco, które do tej pory gościło kolarzy zaledwie pięciokrotnie (ostatnio w 1964 roku). Uważa się, że start touru w księstwie to wyraz podziękowania dla księcia Alberta za promocję i wspieranie sportu w regionie.

Inauguracja "Wielkiej Pętli" nad Morzem Śródziemnym będzie jeszcze wyjątkowa z innego powodu. Rzadko zdarza się bowiem, że Tour de France startuje z południa kraju. W ostatnim trzydziestoleciu zdarzyło się to tylko cztery razy. Magia imprezy jest tak silna, że napływają oferty zorganizowania etapów przez takie kraje jak Szkocja, Katar czy nawet Japonia - stwierdził dyrektor wyścigu Christian Prudhomme. Na razie jednak jedyną "egzotyką" przyszłorocznego wyścigu będzie etap częściowo poprowadzony po terytorium Wielkiej Brytanii. Start Tour de France 2009 zaplanowano na 4 lipca.

Więcej informacji: Letour.fr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.