Facebook Google+ Twitter

Kolarze zbojkotowali Tour de Pologne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-17 18:12

Organizatorzy 65. Tour de Pologne zdecydowali o anulowaniu wyników 4. etapu wyścigu z Bielska Podlaskiego do Lublina. Powodem decyzji był protest kolarzy, którzy skończyli wyścig na kilka kilometrów przed metą.

Kolarze mieli dziś przejechać ponad 243 kilometry, ale z powodu złych warunków atmosferycznych, jeszcze wczoraj na ich prośbę zdecydowano o skróceniu etapu o 40 kilometrów. Organizatorzy nie zrezygnowali jednak z rozegrania finiszu na ulicach Lublina, co nie spodobało się niektórym grupom kolarskim. Dlatego pod koniec etapu kolarze - bez konsultacji z kierownictwem wyścigu - zdecydowali się zakończyć ściganie przed ostatnią rundą na ulicach Lublina.

Lider wyścigu Alan Davis potwierdził w rozmowie z TVP, że kolarze sugerowali organizatorom, aby zakończyć etap przed wjazdem do Lublina. Argumentowali, że od rana jest zimno, droga jest śliska, a trasa przez miasto bardzo wąska i przez to niebezpieczna.

Po krótkiej naradzie sędziowie uznali, że żaden z kolarzy nie ukończył wyścigu i przyjęli, że etap nie odbył się.
Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang zapowiedział już, że oznacza to nie tylko odebranie zawodnikom punktów zdobytych podczas lotnych premii, ale także nagród zdobytych podczas tego etapu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.