Kolbuszowianka Kolbuszowa – Wisłoka Dębica 1:2

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2008-11-11 18:57

W 1/4 Pucharu Polski podokręgu Rzeszów-Dębica wyżej notowana Wisłoka pokonała Kolbuszowiankę 1:2. Obie bramki dla grających w III lidze dębiczan zdobył Dariusz Kantor. Kolbuszowianie grający ligę niżej zagrali zbyt bojaźliwie.

Dariusz Kantor grał tylko przez połowę meczu, ale to wystarczyło, by jego dwa strzały dały Wisłoce zwycięstwo. Po pierwszych wyrównanych minutach, minimalną przewagę wypracowali sobie goście. W 14. minucie Dariusz Kantor opanował piłkę na 30 metrze, zwiódł jednego rywala, podciągnął kilka metrów i mocnym, precyzyjnym strzałem zdobył gola. Podwyższył wynik uderzeniem z najbliższej odległości. Skorzystał przy tym z podania Wolańskiego wzdłuż bramki.

W odpowiedzi miejscowi próbowali dośrodkowań w pole karne dębiczan. Adranowicz zdołał kilka razy wrzucić piłkę w pole karne, ale tam czujni byli obrońcy przyjezdnych, czasem szczęście dopisywało bramkarzowi Dydo. Dwukrotnie w boczną siatkę trafił Szalony.

Po przerwie więcej z gry mieli miejscowi. Nadzieje swojej drużynie dał Jamróz, który celnie uderzył po podaniu od Szalonego. – Panowie! Nie oddaliśmy żadnego strzału w tej połowie – pokrzykiwał na swoich zawodników trener Wisłoki, Mirosław Kalita. Ze strzałami z obu stron do końca meczu było już kiepsko i wynik nie uległ zmianie.

Kolbuszowianka Kolbuszowa – Wisłoka Dębica 1-2 (0-2)
Jamróz (78) – D. Kantor 2 (14, 37).
Kolbuszowianka: Kozioł – Mazurek, Polak, Serafin (46. Wilk), Pęgiel (80. Wróblewski) – Adranowicz (62. Lenart), Abramowicz, Leśniowski, Selwa (46. Pruś) – Jamróz, Szalony.
Wisłoka: Dydo – Smaś, Pyskaty (46. Wolak), Król, Jędrusiak (46. Koczot) – M. Kantor, Pokrywka, Bielatowicz (54. S. Kantor), Wolański – Zołotar, D. Kantor (46. Barycza).
Sędziowali Robert Kubas oraz Paweł Charchut i Mateusz Warzocha (Rzeszów). Żółte kartki: Szalony, Pruś – Dydo, S. Kantor, Król, Wolański. Czerwona kartka: Pruś (87. druga żółta, obie za dyskusje z arbitrem). Widzów 150.