Facebook Google+ Twitter

Kolęd czar pod toruńskim Urzędem Marszałkowskim

Pod Urzędem Marszałkowskim w Toruniu odbył się koncert "Cała Polska śpiewa kolędy z Radiem Plus”. Równocześnie, w ramach tej akcji, śpiewano kolędy w kilku innych dużych miastach.

Scena pod Urzędem Marszałkowskim w Toruniu / Fot. Łukasz KołtackiKoncert kolęd i pastorałek rozpoczął się w sobotę punktualnie o godz. 16 w Warszawie, Bydgoszczy, Gdyni, Gnieźnie oraz w Zielonej Górze i Głogowie. Ogólnopolską akcję zorganizowało Radio Plus przy współpracy z urzędami tych miast.

W grodzie Kopernika wystąpił Tomasz Kamiński, kojarzony z piosenką chrześcijańską pieśniarz i skrzypek, jednocześnie współtwórca Nocnej Zmiany Bluesa, który zagrał kilka piosenek ze swojej najnowszej płyty pt. "Jeszua ben Adonai". Towarzyszył mu na scenie chór dziecięcy. W innych miastach usłyszeć było można Patrycję Markowską, Iwonę Węgrowską oraz zespół Arka Noego. Mieszkańcy miast biorących udział w akcji dzięki „radiomostowi” mieli możliwość wspólnego śpiewania.

Radio Plus Toruń powstało dwa lata temu z Radia Brawo, znanego wcześniej jako Radio Las Vegas. Stało się tym samym dwunastą stacją Radia Plus na terenie Polski. Jego dzisiejsza akcja miała na celu pokazać, że śpiewać kolędy można nie tylko w domu czy w kościele ale też na ulicy, obok przyjaciół, znajomych lecz i zupełnie obcych sobie ludzi z innych miast i regionów Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.