Facebook Google+ Twitter

"Kolędnicy - wędrownicy" oczarowali ostrowiecką publiczność

Sala kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim z trudem pomieściła wszystkich, którzy chcieli posłuchać w niedzielny wieczór (16 grudnia 2012 r.) koncertu zatytułowanego "Kolędnicy - wędrownicy" przygotowanego przez miejscową Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia i Miejskie Centrum Kultury.

"Świętokrzyskim Bemolkami" dyrygowała Ewa Jurkowska - Siwiec. / Fot. Krzysztof KrzakPomysłodawczynią tego wyjątkowego wydarzenia była Ewa Jurkowska - Siwiec, dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ona też opracowała jego koncepcję i zaprosiła wykonawców, którymi byli, co oczywiste, uczniowie i pedagodzy kierowanej przez Jurkowską - Siwiec szkoły oraz lokalni politycy i samorządowcy. Okazało się, że w tych osobach drzemią ukryte talenty artystyczne, które rzadko i w bardzo wąskim najczęściej gronie są ujawniane. Przy okazji na przykład okazało się, że Ewa Jurkowska - Siwiec jest także utalentowaną wokalistką (bardzo wzruszająco zaśpiewała podczas koncertu kolędę "Nie było miejsca dla ciebie" i "Białe święta", a kierowane przez nią "Świętokrzyskie Bemolki" wykonały jej autorską kolędę "Betlejemski cud"). Pani dyrektor PSM ponadto prowadziła koncert "Kolędnicy - wędrownicy", a partnerował jej na scenie były wiceprezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, a obecnie poseł PSL, Jarosław Górczyński.

Chór Nauczycielski "Coro Cantorum" pod dyrekcją Ewy Goworowskiej. / Fot. Krzysztof KrzakNiedzielny, przedświąteczny koncert rozpoczął się kolędą "Bóg się rodzi" w instrumentalnym wykonaniu Dętej Orkiestry Młodzieżowej PSM i MCK pod wspólną dyrekcją Jerzego Kłonicy. Potem nastąpiła seria prezentacji uczniów ostrowieckiej placówki muzycznej. Wystąpiły zespoły i duety instrumentalne, grupy wokalne przygotowane przez doświadczonych pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia przy ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do wspólnego śpiewania i grania (na... tic - tacach) zaangażowano w jednym z utworów publiczność. Na scenie pojawił się też Chór Nauczycielski "Coro Cantorum" pod dyrekcją Ewy Goworowskiej, który rewelacyjnym wykonaniem kolędy "O święta noc" potwierdził swoją klasę wokalną. Chór wykonał też wspólnie ze "Świętokrzyskimi Bemolkami" włoską kolędę "Skowronek", a jego dyrygentka, Ewa Goworowska zaśpiewała w duecie z Ewą Jurkowską - Siwiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.