Facebook Google+ Twitter

Koledzy walczą o życie 17-letniego Wojtka Rzeźniczka

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-21 08:18

Wojtek Rzeźniczek z Bogucic był uśmiechniętym i pełnym życia nastolatkiem. Zawsze otoczony gronem przyjaciół. Miał plany na przyszłość i mnóstwo marzeń do zrealizowania.

 

Po ukończeniu gimnazjum dostał się do liceum im. Jana Długosza w Katowicach. Wtedy okazało się, że ma raka.

Diagnoza lekarzy brzmiała jak wyrok: rak kości. Stadium choroby było na tyle zaawansowane, że lekarze zadecydowali o natychmiastowej amputacji prawej ręki, razem z ramieniem i łopatką.

Dziś przebywa w domu. Właśnie skończył dziesiątą chemioterapię, która w końcu przynosi upragniony efekt. Chłopak jednak jest tak bardzo osłabiony, że nie może mówić, chodzić a nawet samodzielnie jeść. Wojtek Rzeźniczek liczy, że uda się zebrać pieniądze na protezę ręki.

Według opiekujących się nim onkologów, Wojtek w lutym tego roku miał już nie żyć.

- Jednak żyje, a my chcemy mu pomóc wrócić do normalnego życia - mówi jedna ze szkolnych koleżanek Wojtka.

Aby Wojtek mógł normalnie funkcjonować, musi mieć protezę ręki. Jej koszt to 80 tysięcy złotych. 30 tys. ofiaruje na rzecz Wojtka "Fundacja Spełnionych Marzeń". Aby uzbierać brakującą część pieniędzy, młodzież z liceów im. Długosza i Paderewskiego oraz z gimnazjum nr 11 im. A. Mickiewicza organizuje specjalny koncert. Odbędzie się już dzisiaj, 21 września, w kinoteatrze Rialto w Katowicach o godz. 19.00. Na scenie wystąpią m.in. Kasia Wilk z zespołem Kto to, Garażówa czyli Popsuty oraz zespół taneczny Firegirls. Bilet wstępu to 10 zł. Całkowity koszt zorganizowania koncertu pokrył ING Bank Śląski.

Ewelina Janota

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.