Facebook Google+ Twitter

Kolegium redakcyjne: Straszno i jeszcze straszniej

Znowu pióra, ale tym razem jedno, nie byle jakie i nie dla byle kogo. Radości z piór nie zmąciły ponowne problemy z jednym z autorów - to chyba najważniejsze tematy dzisiejszego kolegium redakcyjnego.

Mam dwie wiadomości: dobrą i złą? Ponieważ to ja wybieram, więc zacznę od dobrej :-)

Ostatnio nie przyznawaliśmy trzeciego pióra. Uważamy, że jest to dowód bardzo dużego zaufania i dlatego dokładnie przyglądamy się kandydatom. Z piórami jest jak w życiu: im wyższy poziom, tym trudniej się na niego wspiąć. No, ale ten okres „beztrzypiórza” został przerwany i kolejnym autorem, a właściwie autorką, która otrzymała od nas ten tytuł jest… Panie i Panowie: Ania Witteeeeenbergggggggg!. Ania jest z nami… od kiedy pamiętam i chociaż nieraz mieliśmy zastrzeżenia do jej tekstów (nobodys perfect – my też) to jednak przekonała nas swoim ostatnim o pomniku Dmowskiego w Warszawie.   Tekstem tym pokazała, nie pierwszy zresztą raz, prawdziwy dziennikarski pazur. Był aktualny, szybko dostarczony i poprawny. Aniu, jeszcze raz gratulujemy i czekamy na więcej.

No i to by był koniec trzech piór, ale nie koniec piór! Pierwsze pióro otrzymał Mateusz Puszczyński. Mateusz napisał już kilkanaście artykułów i wszystkie były ciekawe. Ostatni o tym, że poseł Sobecka będzie dbać o narządy mężczyzn z pewnością wielu rozśmieszył, chociaż zapewne byli też tacy, których zaniepokoił.

Przejdźmy do złych wieści. Zgodnie z zasadą budowania napięcia najpierw będzie straszno, a później… jeszcze straszniej. Zaczynam od straszno.

Nagrania dzisiejszego "czwartcasta" nie będzie :-) . Klikając między kilkoma okienkami, musiałem niechcący wyłączyć nagranie, albo Pamela (plugin do Skype) coś nawaliła. W każdym razie gdy skończyliśmy "czwartcasta" okazało się, że skrzynka z nagraniami była pusta. Wielkie przepraszam dla tych, którzy nie słyszeli, nie mogli nas zrozumieć albo po prostu liczyli, że nagranie będzie w sieci. Za karę nie będę dziś jadł kolacji :-)

Teraz będzie jeszcze straszniej. Uwaga! Trzeba się bać.

Paweł poruszył temat kolejnego zawieszenia jednego z naszych autorów. Nawiasem mówiąc jakoś ciężko mi przez gardło przechodzi nazywanie osób, które naginają regulamin, oszukują, koniecznie chcą udowodnić swoją racje – autorami. Dla nas autorzy, to osoby, które z pasją i poświęceniem wykonują to co im sprawia przyjemność. Nazywanie osób, które nas i Was oszukują jest trochę przykre. No, ale wracając do tematu. Otóż kolejny z autorów został zawieszony. Nie podajemy, ani imienia, ani nazwiska bo uważamy, że byłaby to kara, a my od karania nie jesteśmy, tylko od pilnowania, by Wiadomości24.pl realizowały założoną misję. Autor ów od kilku miesięcy oszukiwał nas przysyłając teksty, które wcześniej albo później publikował w innych miejscach w internecie. Nadsyłał też zdjęcia do których nie miał praw. Mało tego, często musieliśmy poświęcać sporo czasu na korespondencje z nim i jałowe dyskusje. Miarka się przebrała, gdy mimo dowodów nadal oszukiwał nas wszystkich, twierdząc, że – wbrew faktom w postaci screenshota – nie publikował materiałów z Wiadomości24.pl w innych miejscach. Doszliśmy do wniosku, że sprawy zaszły już za daleko i potrzebne jest opamiętanie. Stąd ban. Nie podajemy nazwiska, bo chcemy mu dać szansę, ale z pewnością nie zgodzimy się na takie przez niego traktowanie naszej społeczności.

Żyjecie? Strasznie było? Teraz już będzie, jak zakładanie plomby po borowaniu u dentysty, czyli przyjemniutko :-)

W czasie kolegium redakcyjnego parę osób zadało kilka pytań. Ponieważ nie dysponujemy nagraniem, wiec nie możemy tego jeszcze raz posłuchać, przypomnę tylko kilka - naszym zdaniem - ważnych rzeczy o które pytaliście.

Padło pytanie czy zrezygnowaliśmy ze spotkań w szkołach, szczególnie w innych miastach. Nasza odpowiedź brzmi: NIE! NIE! i jeszcze raz NIE!

Być może intensywność tych spotkań jest nieco mniejsza, ale wynika to z tego, że mamy naprawdę dużo pracy, której efekty mamy nadzieję niedługo poznacie. W przyszłym tygodniu Paweł jedzie do Gdańska gdzie spotka się ze studentami dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Na Pomorzu, ale nieco później, będzie też Dorka. Magda już była w kilku szkołach w Krakowie i okolicach, i przymierzamy się razem do następnych.

Wiemy, że „nieruszone” są Opole, Białystok, Kielce czy Rzeszów, by wymienić tylko te większe miasta. Pamiętamy i nie pozostawimy :-) Są już chętni i chętne do odwiedzenia Was w Waszych miastach. Jeśli chcecie abyśmy pojawili się w Waszej szkole czy uczelni, to napiszcie o tym do nas.

Na Forum powstała propozycja wspólnego spędzenia Sylwestra. Wspaniała, tylko trochę trudna w realizacji zważywszy, że jesteśmy z bardzo różnych miast, ale temat wspólnej „integracji” nie jest nam obcy :-) . Na razie chcemy, by nasze lokalne spotkania stały się fajną tradycją i skupiały jak najwięcej osób.

Trzymajcie się ciepło do następnego kolegium… już za tydzień.

Jak następnym razem się nie nagra, to chyba weekend o chlebie i wodzie :-)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

A propo publikacji w innym miejscach to pytanie mam. Umieszczam swoje materialy rowniez na swojej stronce internetowej - calkowicie "domowej". No i w zwiazku z banem tamtego uzytkownika sie zastanawiam czy przypadkiem tez nie grzesze? :-)

Po za tym, gratulacje dla wyroznionych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Staszek, a o moim drugim pierwszym piórze nie napisałeś... o tym że to pierwsze przyznane wcześniej skasujecie i dacie mi nowe pierwsze pióro... :P szczerze mówiąc w czasie początku tej rozmowy zawiesił mi się komputer i wpadłem dopiero jak powiedzieliście tytuł mojego artykułu... wtedy coś mi zaświtało w głowie :p tak czy siak, czekam do następnego czwartku... a i gratulacje dla Ani ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Upierzonym serdecznie gratuluje :-) A jeśli chodzi o autora, który nasz oszukuje to wydaje mi się, że mamy prawo wiedzieć kto to jest? Dlaczego, ktoś kto postępuje nie fair ma pozostać anonimowy?! Nie rozumiem! Nie wiem jak inni do tego podchodzą ale takie jest moje zdanie...
Poza tym może ten autor sam z siebie zdobędzie się na cywilną odwagę i przyzna się!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł, a jakiego masz mejla? Bo ja za nic nie moge znaleźć tego w profilu Twym...
Anyway, takie informacje są wystarczające, dzięki. Jest to adres dzienniakrstwa, ale prawdopodobnie nie będzie przeszkód, żeby w tym uczestniczyc. Pozdrawiam i do ewentualnego zobaczenia.
[wielkie sorry za off-topicowanie]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karnisz, napisz na mojego maila. Środa 22.XI, godz. 16.30 UG, ul. Grunwaldzka 236...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje. Szkoda, że nagrania nie będzie, ale bez przesady, żeby się karać ;). Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w jaki sposób mogę się skontaktowć z Pwałem? Ze Skype' a nie korzystam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję opierzonym! :)
Co do Sylwestra, wypowiadałam się już na Forum. Tutaj tylko napiszę, że mógłby pełnić rolę ogólnopolskiego zlotu wszystkich wiernych W24. Takiego większego niż regionalne spotkania :) I nie wydaje mi się trudna w realizacji - wystarczy ustalić miejsce, a kto będzie mógł - pojawi się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, zapytaj Pawła on Ci wszelkie szczegóły pobytu wyjaśni. Myślę, ze jak już będzie w Gdańsku i na Uniwersytecie to chyba nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby byli na spotkaniu studenci z polonistyki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluje tym co awansowali.
I mam pytanie dotyczące pobytu Pawła na Uniwesytecie Gdańskim. Czy spotkanie będzie dotyczyło tylko studentów z kierunku dziennikarstwa, czy również studentów filologii polskiej ze specjlanością dziennikarską? (wyjasnienie: samodzielny kierunek dzienniakarski funkcjonuje na UG dopiero od tego roku akademickiego, jego funkcję spełniała dotychczas specjalność dziennikarska na polonistyce).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.