Facebook Google+ Twitter

Kolej jaka jest każdy widzi. Chyba, że czyta reklamówkę PKP

Unia Europejska dofinansowała PKP i umożliwiła wydanie ulotek z autoreklamą. Takie "samochwałki" szpecą teraz trójmiejskie przystanki i stacje.

 / Fot. Darek SzczecinaKolej jaka jest każdy widzi. Teren Trójmiasta nie należy do wyjątków. A że lato w pełni, turystów się zjechało mnóstwo i... Właśnie, tu i ówdzie peron rozkopany, pociągi jadą powolutku jednym torem. Aż dziw, że nie doszło do jakiejś czołowej kraksy. Jak na zamówienie, dla poprawienia wizerunku PKP, na peronach pojawiły się ulotki-plakaty zachwalające kolejowe inwestycje. W domyśle miał być to przekaz: Remontujemy dla Ciebie, aby podroż była przyjemniejsza.

Cóż można dowiedzieć się z kolejowej samochwałki? To, że w obszarze LCS Gdańsk-Gdynia zmodernizowano 75 km torów i tyleż sieci trakcyjnej. Ponadto zmodernizowano już 60 km linii energetycznej oraz ułożono 55 km światłowodów. No i oczywiście informacja, że PKP zmodernizowała 5 peronów i jeden wiadukt. A wszystko to dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej. Nawet wydanie ulotki zostało dofinansowane europejskimi funduszami, o czym mówi stosowna adnotacja.

Modernizacja kolei w obrębie Trójmiasta ruszyła w 2011 roku i potrwa jeszcze rok. Całkowity koszt inwestycji wyliczono w chwili rozpoczęcia prac na kwotę 1.166.930.022,33 zł. Precyzja wyliczeń sugeruje, że po zakończeniu inwestycji pociągi będą jeździć z dokładnością jak szwajcarskie zegarki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.