Facebook Google+ Twitter

Kolej na Jerzego Granowskiego

Miło mi poinformować o wernisażu wystawy linorytów “Kolej na Jerzego Granowskiego”, na który w czwartek 27 października na godzinę 17.00 do lokalu Fundacji Silesian Visual Art. przy ul. Młyńskiej 5 w Katowicach serdecznie zapraszam.

Jerzy Granowski / Fot. WłasnyJerzy Granowski (Juragos, Jorgos), zamieszkały w Katowicach, dziennikarz, publicysta, poeta, grafik – absolwent Wydziału Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Członek: Grupy Literackiej “Zdanie”, “Kolejowej PKP-Jazdy” oraz Grupy Artystycznej “Sztuka Bez Barier 14”.
 / Fot. ZaproszenieJako poeta debiutował w 1979 roku i należał do Koła Młodych Literatów przy Związku Literatów Polskich O/Katowice. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Wiersze publikował w prasie śląskiej oraz w zbiorowych zeszytach, albumach i almanachach poetyckich, m. in.: Po ogrodach szeleszczą wspomnienia… (Piła 2006), Odrodzenie (Piła 2008), [Bez Tytułu] – Plezantropia (Piaseczno 2009), Wolny Wagon Poetycki (Warszawa 2010), Myśli w słowach zapisane (Kraków 2010), Szybki pociąg haiku (Warszawa 2011), Sudecki Pociąg Poetycki (Warszawa 2012), Skrajnie emocjonalni (Koszalin 2013), Letni Expres Poetycki (Warszawa 2013), Papilarne linie pióra (Koszalin 2014), Pociąg naszego wieku (Warszawa 2015), kwartalnikach “Znaj” i “Poezja dzisiaj”.
Parowóz z łabędziem. Linoryt. / Fot. Jerzy Granowski
Autor e-booka Na żelaznych drogach (SMFG Katowice 2008) ze słuchowiskami o tematyce kolejowej: Za pieniądze nawet do piekła (emisja antenowa 1982), Decyzje (emisja antenowa 1984). Słuchowiskom przyznano główne nagrody Polskiego Radia Katowice i były wyemitowane w Radiowym Teatrze Wyobraźni w magazynie “Mikrofon i Muzy”. W latach 1980 i 1981 dominowały prezentacje autorskie wybranych zestawów wierszy. Obecnie publikuje reportaże na portalu internetowym “Echa Kultury”.
Wejście do Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Młyńska 5 w Katowicach / Fot. Jerzy Granowski
W roku 2011 wydał książkę poetycką Wstaniemy o świcie w krakowskim wydawnictwie “Miniatura”, w 2014 roku wydał książkę z poezją haiku Błyskawice dla dobrych ludzi nakładem Studia Małych Form Graficznych w Katowicach, w 2015 roku wydał bajeczkę Przygoda Ignasia. Jest autorem wielu wstępów, posłowiów i recenzji oraz graficznych ilustracji do książek. Obecnie przygotowuje autorski album Kolej w poezji i grafice z własnymi linorytami w przekładach na języki: niemiecki i angielski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.