Facebook Google+ Twitter

Kolej szacuje straty po dzisiejszym wypadku w Sycewie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 12:26

Straty powstałe po wypadku kolejowym w Sycewicach koło Słupska szacuje się na co najmniej pół miliona złotych. Rano na przejeździe kolejowym TIR zderzył się z pociągiem relacji Słupsk-Poznań. Dwie osoby są ciężko ranne.

Na razie ruch pociągów w stronę Koszalina jest zablokowany. Pasażerowie są przewożeni autobusami. Wiesław Sobociński z Polskich Linii Kolejowych powiedział, że zniszczonych zostało około stu metrów torowiska i pół kilometra trakcji wraz z czterema słupami. Straty w infrastrukturze kolejowej to co najmniej pół miliona złotych
Na razie ekipy techniczne nie mogą rozpocząć usuwania rozbitych wagonów, bo na miejscu wciąż pracują ekipy dochodzeniowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz prokuratury rejonowej w Słupsku. W opinii Wiesława Sobocińskiego, jest szansa, że ruch na trasie Słupsk -Koszalin zostanie odblokowany około 17.

Do zdarzenia doszło po piątej rano. We mgle TIR wiozący rolnicze nawozy przełamał zamknięty przejazd kolejowy w Sycewicach i zderzył się z pociągiem relacji Słupsk-Poznań. W wagonach było 23 pasażerów. Kierowca TIR ma połamane nogi, jeden z pasażerów pociągu uraz klatki piersiowej, kilka osób drobne urazy.

Zdaniem policji, winę za spowodowanie wypadku ponosi kierowca ciężarówki. Prawdopodobnie we mgle jechał zbyt szybko - nie wyhamował przed przejazdem kolejowym, przełamał barierki i zderzył się z pociągiem. Cztery wagony składu wykoleiły się.

Przemek Woś PR Gdańsk/orzechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.