Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9207 miejsce

Kolejana piramida - Centrum Kształcenia Kadr Menadżerskich

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-08-08 18:58

System jest prosty: wystarczy, że wprowadzisz jedną osobę, która wykupi kurs (nazywany tu poleceniem), a CKKM zapłaci Ci za to tysiąc złotych prowizji (po opodatkowaniu ok. 650 zł).

Co niedzielę w sali konferencyjnej hotelu Qubus w Katowicach Ryszard K. przekonuje, że wejście do jego Centrum Kształcenia Kadr Menedżerskich to świetny interes. Wystarczy, że wpłacisz 5.690 zł za kurs, a nauczysz się, jak prowadzić działalność gospodarczą (z naciskiem na akwizycję). Druga opcja to kurs za 9.690 zł, z laptopem.
Bartek Alechnowicz nie zdecydował się na podpisanie umowy z CKKM.
Ale kurs to nie wszystko, najważniejsza jest praktyka. U nas możesz zarobić! - przekonuje z uśmiechem Ryszard K.

Znajdziesz jelenia to zarobisz

System jest prosty: wystarczy, że wprowadzisz jedną osobę, która wykupi kurs (nazywany tu poleceniem), a CKKM zapłaci Ci za to tysiąc złotych prowizji (po opodatkowaniu ok. 650 zł). Kolejne "polecenie" to nowa wpłata na konto. - Przyjmując czarny scenariusz, w 11 miesięcy można zarobić u nas ponad 15 tysięcy złotych - zapewnia K. Na koniec pokazuje film o tym, jak w znanym hotelu w Wiśle bawi się czołówka menedżerów CKKM. A w to wplątane przebitki ze spotów reklamowych najdroższych aut świata i hotelu w... Dubaju.

Ścigany przez prawo

Ryszard K. ma od kilku lat kłopoty z prawem. Jest oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach o umożliwienie wyłudzenia kredytów i oszustwa w przedsięwzięciu o nazwie Fun World, potocznie zwanym Akademią Sukcesu. W grudniu 2005 r. prokuratura we Wrocławiu postawiła mu zarzut zorganizowania i kierowania tzw. systemem sprzedaży lawinowej w Emars (kolejnej firmie, którą rozkręcił) oraz doprowadzenie szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Grozi mu za to 8 lat więzienia. Od dwóch lat sprzedaż lawinowa, która jest odmianą piramidy finansowej, jest w Polsce zakazana Ustawą o zakazie nieuczciwej konkurencji.

Na spotkanie w katowickim hotelu Qubus nie można wejść z ulicy, ale poprzez zapraszającego. To osoba najniższa w hierarchii CKKM. Nazywa się ją opiekunem. Wcześniej trzeba zapłacić 20 zł, które zabiera "pani dyrektor". Zaproszeni w ten sposób sami finansują sobie pobyt w hotelu.

Prowizję zgarnia opiekun

Jeśli ktoś zdecyduje się kupić kurs, opiekun dostanie prowizję. Spotkanie trwa 3 godziny i dzieli się na trzy tury. Ryszard K., w nienagannym garniturze, pokazuje sposób na zarabianie pieniędzy w CKKM. Po kolei na projektorze skreśla umowę o pracę, gry losowe, działalność gospodarczą.
- Nikt nie rodzi się człowiekiem sukcesu, ale może nim zostać. - Ryszard K. wielokrotnie to powtarza. - Wystarczy zakupić kurs CKKM.

Kurs odbywa się raz w miesiącu przez pół roku.
Karolina: - Byłam na jednym kursie. Najgorsze było tzw. workshop, czyli jak namawiać do zakupu. Dowiedziałam się, że nie należy tego konsultować z inną osobą, bo tak robią tylko ludzie słabi.

Pomagają się zadłużyć

Ryszard K. zachwala, że kurs kończy się po 36 tygodniach otrzymaniem certyfikatu, który daje Centrum Kształcenia Kadr z Bielska. Sam kurs prowadzi firma Novico z Gliwic. Ze strony internetowej wynika, że prowadzą go trzy osoby: księgowa, magister prawa i oficer Wojska Polskiego w jednym oraz właściciel firmy szkoleniowej, absolwent UŚ w Katowicach i uniwersytetu w Lille we Francji.

Na prezentacji Ryszard K. twierdzi, że taki kurs jest wart nie 5.690 zł, ale ponad 33 tys. zł. Pokazuje jak skutecznie zbijano cenę, żeby była dostępna dla młodego człowieka, który marzy o własnej działalności.

W przerwach między prezentacjami opiekunowie namawiają przy stolikach na korytarzu do zapisania się na kurs.
Wielu zainteresowanych nie ma pieniędzy. CKKM pomaga im załatwić pożyczkę. Ryszard K.: - Mamy podpisaną umowę z bankiem HSBC Bank Polska.

Okazuje się, że oprocentowanie kredytu dla kursanta z CKKM w skali roku wynosi 20 proc.
Michał Koksztys, rzecznik Związku Banków Polskich: - 20 proc. to bardzo dużo - mówi. - Średnio kredyt komercyjny sięga 14 proc.
Izabela Kacprzak
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rysiu Krauze to ma racje to naprawde swietny biznes. DLA NIEGO I JEGO SWITY. NIE DAJCIE SIE NABIERAC BO ON JEST BARDzO PROFESJONALNIE PRzYGOTOWANY DO TEGO zEBY WYLUDzIC WASzE PIENIADzE!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam! Po pierwsze chciałam wszystkich ostrzec, że ten złodziej Rusiu Krauze zdążył już zmienić nazwę swojej wspaniałej firmy (po raz kolejny) i tym razem okradają ludzi działając pod nazwą NAWIGATOR (zapamiętajcie ta nazwę i przestrzegajcie znajomych aby nie dali wpuścić się w maliny). Schemat działania "firmy" jest identyczny, z tą tylko różnicą że kurs kosztuje 4 tyś zł i ma rzekomo przygotowywać do prowadzenia własnej działalności gospodarczej a także pomóc w zdobyciu funduszy unijnych. Po pierwsze wykłady prowadzone są na żałosnym poziomie. Po drugie nie mam pojęcia na jakiej podstawie komentujący ten artykuł powyżej, podpisujący się jako Piotr Salczyk, stwierdził że działalność prowadzona jest na podstawie wpisu de ewidencji... chyba uwierzył na slowo Rysiowi i jego świcie gdyż tak właśnie zaczyna każdy swój show... Powiem więcej, kiedy zaczeliśmy szperać ze znajomymi okazało się że w Karchowicach nie istnieje żadna firma pod tym adresem a nipu który podany jest na umowie nie da się namierzyć... Budynek owszem stoi... ale czy wewnątrz mieści się siedziba firmy? Urzędom nic na ten temat nie wiadomo. Co do pieniędzy... Prowizje wypłacane są ale to jedyne pieniądze które wypływają z tej firmy. Bo kto w systemie sprzedaży bezpośredniej strzelałby sobie takiego samobuja i nie płacił bezwzględnym lub nieświadomym(w co raczej wątpię)żywicielom interesu? Natomiast jeśli chodzi o zwrot pieniędzy po rozwiązaniu umowy, nawet przed upływem ustawowego terminu 10 dni (wspomnianego celowo w umowie aby uniknąć konsekwencji związanych z niepoinformowaniem klienta o możliwości odstąpienia od umowy), jest to po prostu niemożliwe! Pan Rysiu K. staje się nieuchwytny, jego tel nie odpowiada... Czyli choćby z tego powodu można nazwać Rysia przestępcą no i jego wierną świtą Baśkę Potykę i także! W momencie, kiedy Rysiu myślał że jesteśmy super kumplami zaczął mówić o co mu tak naprawdę chodzi i nie wiem czy padło choć kilka zdań bez słowa KASA, pieniądze, szybki zarobek! Nie bacząc na stracone pieniądze wypisaliśmy się z tego interesu... Nasi znajomi są dla nas warci znacznie więcej niż 4 tysiące. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj przeczytałem artykuł w waszym piśmie i nie mogłem powstrzymać się
od skreślenia kilku słów. W grudniu ubiegłego roku mój bratanek zaprosił mnie
na spotkanie firmy CKK do Katowic. Prezentacja zrobiła na mnie pozytywne wrażenie,
-dobry hotel, profesjonalna oprawa no i produkt którym okazały się szkolenia sprzedawane
jak przekonywał prezenter w systemie sprzedaży bezpośredniej. Od piętnastu lat prowadzę
działalność gospodarczą więc sceptycznie podchodzę do łatwych pieniędzy, więc postanowiliśmy z
bratem sprawdzić CKK, ja "zabrałem" się za kurs na płytach i za notatki z kursu a brat
(który wydał 5690 pln) przez znajomych za firmę ,a efekt? Rzeczywistość w tych
kwestiach które ustaliliśmy jest inna niż w w/w artykule .Po pierwsze i najważniejsze
kurs jest na dobrym poziomie a seminaria z ich zakresem tematycznym mojemu bratankowi
na pewno nie zaszkodzą. Po drugie firma mieści się w okazałym budynku w który jak widać
właściciel inwestuje duże pieniądze, co byłoby nielogiczne gdyby działał nielegalnie gdyż prowadzi
działalność na podstawie wpisu do ewidencji co oznacza że odpowiada całym majątkiem. Po trzecie
przelew z wynagrodzeniem i umowa zlecenie nie budzą zastrzeżeń. Argument że jest to piramida finansowa w ogóle do mnie nie dociera, gdyż wszystkie firmy sprzedające w systemie sprzedaży bezpośredniej płacą za sprzedany produkt prowizje które później są dzielone w grupie .Problemem
dla brata jest przeszłość założyciela firmy, jednak faktem jest że ten człowiek nie dostał żadnego
wyroku więc należy zastosować zasadę domniemanej niewinności. Jeszcze jedna kwestia zmiana
zachowania bratanka. Zaczął myśleć perspektywicznie, dyskoteka przestała być jego domem
a koledzy wyrocznią. Nie wiem czy lub ile zarobi ale coś się wartościowego stało w jego myśleniu.
To by było na tyle jak to mawiał nieśmiertelny Stanisławski gdyby nie jedna myśl, skoro ta firma jest
taka "be be" to dlaczego jest tylko jeden wpis pod artykułem z września ub. roku i dlaczego ONI dalej oni dalej działają ?? Dziwne. Z poważaniem Piotr Salczyk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam !
Sama byłam uczestnikiem spotkania, zostałam zaproszona przez koleżankę ze studiów. Umowę podpisałam w dyskotece gdzie nic nie słyszałam i prawie nie widziałam. NA raz użyto bardzo dużo narzędzi psychologicznych, że zostalam ogłupiona. Na spokojnie przemyślalam sprawę skonsultowałam z chłopakiem i z przyjemnością na spotkaniu z dyrektorką CKKM potargałam umowę. Zaczęłam sprawdzać tą firmę wykładowcą była dziewczyna pracująca w Urzędzie Miasta w Katowicach absolwentka GWSH. Sama skończyłam studia na GWSH. Doszłam do wniosku, że sprawdzę wykładowce czy rzeczywiście skończył na mojej uczelni studia i ma tytuł mgr. Okazal się że ta pani jest dopiero na 3 roku studiów administracji powtarza semestr i nie ma tytułu MGR. Powiedziałam o tym Krauze na co on przeprosił że sam nie wiedział że ta pani ich również oszukała. Na 2 dzień jej imię i nazwisko zniknęło ze strony internetowej CKKM. Trzeźwe myślenie przychodzi później. Cieszę się że nie wpadłam jak śliwka w kompot. Moja koleżanka zdecydowała się właciła pieniądze i podpisała umowę. Niestety nie mam z nią kontaktu nie odbiera moich telefonów. Jeśli ktoś chce stracić znajomych to niech zapisze się do CKKM - niestety nikt nie mysli o tym. Ludzie myślą ile mogą zarobić i po spotkaniu układają swoją piramidkę sprzedaży. Pieniądze to nie wszystko w życiu. Pozdrawiam Joanna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.