Facebook Google+ Twitter

Kolejarze alarmują. Jedna trzecia torów nadaje się do wymiany

W dobrym stanie technicznym jest tylko 36 procent kolejowej infrastruktury. Według związków zawodowych kolejarzy, prawie jedna trzecia torów w Polsce nadaje się tylko do wymiany.

Fot. ilustracyjna. / Fot. Pudelek (Marcin Szala), Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tory_w_Zdzieszowicach.JPG?uselang=pl Związki zawodowe domagają się przeznaczenia większej ilości środków finansowych na infrastrukturę kolejową. Ich zdaniem, zaniedbania na tym polu, przyczyniają się do obniżenia poziomu bezpieczeństwa. "Przy tak niskich nakładach na infrastrukturę, kwestia katastrofy na kolei to nie "czy" ona będzie, ale "kiedy" - alarmuje w rozmowie z RMF FM Henryk Grymel z kolejarskiej Solidarności.

Czytaj także: Upadlo kolejne biuro podróży. Elektra Travel odwołuje wyjazdy

Zdaniem kolejowej Solidarności, kolej zbytnio oszczędza na przejazdach.
Według związkowców, wielu kierowców podróżuje bez wyobraźni i ignoruje znaki znajdujące się przed przejazdami. Wszystkie rogatki nie mogą być strzeżone. "Strzeżony przejazd, to jest pięcioosobowa obsługa całodzienna, przy jednym dróżniku. To oznacza wielki skok zatrudnienia, a nikt nie chce ponosić tych kosztów" - zaznacza Wiesław Pełka.

Związkowcy domagają się zmian przepisów, tak aby utrzymywanie przejazdów było finansowane także przez zarządców dróg. Przypomnijmy, że dziś miejscowości Bratoszewice w województwie łódzkim bus wjechał na niestrzeżonym przejeździe pod pociąg. Zginęło 9 osób.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 01.08.2012 00:59

Ale w spółce musza być normalni ludzie ! A nie partyjni lenie jedynej i świętej parti...Prawda!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antyjudasz
  • antyjudasz
  • 31.07.2012 05:30

Nie korzystam i nie zgadzam się na wyszarpywanie z podatków finansowania zachcianek związkowców.Zaróbcie kochani na nie.Niema idiotoodpornych zabezpieczeń.Za każdą katastrofą stoi człowiek wykonujący źle swoją powinność. Brak dróżnika to lepsze zabezpieczenie niż pijany dróżnik. Kontrola i naprawa torów była zawsze prowadzona na bieżąco.Jeżeli to zostało zlikwidowane , to gdzie było kierownictwo związku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie nie zachowują elementarnej ostrożności jak jeżdżą to i są wypadki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.