Facebook Google+ Twitter

Kolejarze przygotowują się na Euro 2012. Sprawdź, co planują

Odnowiony dworzec Warszawa Stadion oraz linia łącząca lotnisko z centrum miasta, to tylko niektóre z planów kolejarzy na Euro 2012. Czy zdążą na turniej?

Kolejarze podczas turnieju planują uruchomić dodatkowe składy pociągów. / Fot. Tume, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wagon_111a.JPGKolejarze podczas turnieju planują uruchomić dodatkowe składy pociągów. Będą one podstawiane w dniu rozgrywania meczu. Do stolicy kibice będą mogli dotrzeć 65 pociągami, a wrócić ośmioma rozkładowymi i 12 dodatkowymi. 25 czerwca i 2 lipca zostanie uruchomione dodatkowe połączenie Warszawa-Kijów. Jak podaje serwis onet.pl, podczas trwania turnieju więcej składów będzie kursować na trasach do Berlina i Moskwy. Ciekawą propozycją jest specjalna karta - Polish Pass. Dzięki niej, podczas trwania mistrzostw, możemy podróżować pociągami InterCity i Przewozów Regionalnych nieograniczoną liczbę razy.

Swoją ofertę dla kibiców dostosowują także Koleje Mazowieckie. Dodatkowymi pociągami fani piłki będą mogli dojechać do Żyrardowa, Sochaczewa, Ciechanowa, Łochowa, Siedlec, Pilawy oraz do Radomia.

Rewolucja szykuję się także w Szybkiej Kolei Miejskiej. Na tydzień przed rozgrywkami planowane jest uruchomienie linii łączącej lotnisko z Dworcem Centralnym i Stadionem Narodowym. Połączenia na tej trasie będą obsługiwały nowoczesne pociągi ELF. Czy kolejarze zdążą na czas? Miejmy nadzieję, bo termin uruchomienia połączenia był wielokrotnie przekładany.

Na otwarcie czeka także remontowany dworzec Warszawa-Stadion. To głównie z niego kibice będą wracać po meczach na Stadionie Narodowym. Do użytku miał już być oddany pod koniec ubiegłego roku. Kolejarze zapewniają jednak, że zdążą na Euro. Trzymany za słowo.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.