Facebook Google+ Twitter

Kolejarze zawiesili protest głodowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 07:25

Kolejarze, którzy od kilku dni prowadzili w Warszawie protest głodowy, porozumieli się z pracodawcą. W związku z tym wieczorem zawiesili protest.

10 kolejarzy z całego kraju protestowało przeciwko indywidulanym zwolnieniom bez osłon socjalnych, zapowiadanym w spółce Przewozy Regionalne.

Zamiast zwolnień indywidulanych będą korzystniejsze zwolnienia grupowe z programem osłonowym - poinformował przewodniczący sekcji zawodowej przewozów pasażerskich NSZZ Solidarność Tomasz Matera.

Pakiet osłonowy ma zostać uzgodniony do 13 stycznia. Gdyby tak się nie stało, 14 stycznia kolejarze wznowią głodowkę. Uzgodniono też, że zwalniani pracownicy zostaną objęci programami szkoleń i przekwalifikowań. Do tej pory w Przewozach Regionalnych zwolnienia były wręczane kolejarzom indywidualnie z trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

Kolejarze z Solidarności spółki Przewozy Regionalne prowadzili głodówkę przeciwko zwolnieniom indywidualnym od 14 grudnia. W innej firmie grupy PKP - PKP Cargo zwolnienia były grupowe i pracownicy dostawali około 40 tysięcy złotych rekompensaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.