Facebook Google+ Twitter

Koleje Mazowieckie otwierają nowe połączenia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-04 15:11

Trzy nowe pociągi przyspieszone, nowe połączenia weekendowe, więcej pociągów w godzinach szczytu na niektórych trasach - to zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Mazowieckich.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Poci%C4%85g_do_T%C5%82uszcza_pomi%C4%99dzy_Wo%C5%82ominem_a_Zago%C5%9Bci%C5%84cem.jpgKolejne pociągi przyspieszone będą mogły być wprowadzone po dostarczeniu nowego taboru. Rozkład zacznie obowiązywać od 13 grudnia br.

- Nowy rozkład jazdy pociągów uwzględnia potrzeby mieszkańców Mazowsza. Jednocześnie jest kompromisem możliwości finansowych Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz potencjału taborowego spółki - powiedział członek zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz. Zauważył on, że w porównaniu z aktualnym rozkładem jazdy, przy takim samym poziomie dofinansowania, prognozowane jest zwiększenie o 2 mln liczby przewiezionych pasażerów. Dodał także, że samorząd i spółka będą na bieżąco monitorować nowy rozkład jazdy i w miarę potrzeb i możliwości modyfikować ofertę przewozową przy kolejnych korektach, czyli od marca i czerwca 2010 r.

Arkadiusz Olewnik - p.o. Prezesa Spółki KM zwrócił uwagę, że przy pracach nad rozkładem spółka musi uwzględniać kilka podstawowych kwestii - jak dostęp do infrastruktury, możliwości taborowe i finansowe spółki. - Jako przewoźnik regionalny musimy dostosowywać rozkład jazdy do możliwości, jakie proponuje nam zarządca infrastruktury, czyli - spółka PKP PLK - dodał. Pierwszeństwo w wyborze godzin kursowania pociągów mają składy ekspresowe - InterCity, pociągi pospieszne InterREGIO, a
dopiero w dalszej kolejności - Koleje Mazowieckie (mimo iż jeździ nimi więcej pasażerów niż np. pociągami InterREGIO. Szacuje się, że w 2009 roku KM przewiezie 51 mln pasażerów).

W nowym rozkładzie jazdy znajdzie się 12 pociągów pospiesznych. Udało się w nim umieścić dwa nowe połączenia z Radomia (wyjazd - 7.21, w Warszawie - 9.20) i z Łukowa (wyjazd - 5.42, w Warszawie 8.08) oraz przesunąć odjazd z Warszawy pociągu „Bolimek" (po południu ze średnicy podmiejskiej do Żyrardowa). Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Piotr Szprendałowicz podkreślił także, że pomysł dotyczący pociągów RegioExpress będzie realizowany sukcesywnie w miarę możliwości taborowych przewoźnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.