Facebook Google+ Twitter

Koleje Mazowieckie przed prywatyzacją. Trwa szacowanie wartości firmy

Podjęto pierwsze kroki, aby sprywatyzować Koleje Mazowieckie. Władze województwa mazowieckiego ogłosiły przetarg na wybór firmy, która następnie zajmie się oszacowaniem ile warta jest kolejowa spółka.

Próba prywatyzacji Kolei Mazowieckich trwa od 2010 roku. / Fot. M. Włodarczyk, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Bombardier_push-pull_Warszawa.jpg&filetimestamp=20110220202420 Władze Mazowsza ogłosiły przetarg na oszacowanie ile warta jest spółka. To pierwszy krok do jej prywatyzacji. Jak podaje TVN Warszawa wartość księgowa Kolei Mazowieckich jest szacowana na 100 mln złotych. Jaka jest jej realna wartość, ma ocenić wyłoniona w przetargu firma.

Próby prywatyzacji Kolei Mazowieckich podejmowane są od 2010 roku. Wydana została zgoda na podjęcie działań poprzedzających prywatyzację. Zapowiadano też, że pierwsze pieniądze z prywatyzacji wpłyną na konto województwa jeszcze w tym roku. Jednak w
kwietniu Sejmik województwa przesunął termin prywatyzacji spółki. W 2008 Koleje Mazowieckie obsługiwały 17 linii kolejowych o łącznej długości ok. 1266 km. / Fot. Hubert Śmietanka, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Vt628-013_koleje_mazowieckie_przyci%C4%99te.jpg&filetimestamp=20

Koleje Mazowieckie to spółka pasażerskich przewozów kolejowych utworzona przez samorząd województwa mazowieckiego oraz Przewozy Regionalne Sp. z o.o W 2008 Koleje Mazowieckie obsługiwały 17 linii kolejowych o łącznej długości ok. 1266 km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jan Gałązka
  • Jan Gałązka
  • 21.06.2011 00:51

Likwidacja pociągów, etatów a budżet będzie dokładał do prywatnej firmy, POdwyżki, zyski dla prezesa, zarządu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale jak sprzedać dlugi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. To z nierentownymi liniami możemy się już pożegnać... Tak samo jak z nie na maksa nabitymi pociągami. Teraz się będzie liczył głównie zysk, więc inwestor wykorzysta brak konkurencji żeby podnieść ceny nie podwyższając jakości usług bo i po co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.