Facebook Google+ Twitter

Koleje Śląskie prezentują pierwszy z "Elfów"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-13 16:49

Już niedługo na śląskie tory wyjadą wszystkie zamówione pociągi typu Elf. Pierwszy z nich mogliśmy zobaczyć już w środę przed południem na peronie 5. katowickiego dworca, gdzie odbyło się uroczyste przekazanie pociągu.

 / Fot. Adam SkalskiPociąg Elf to nowoczesny skład produkowany przez bydgoskie zakłady PESA. Może się w nim zmieścić nawet 450 osób. Samorząd złożył zamówienie na 9 takich pociągów o łącznej wartości prawie 200 mln zł, przy czym ponad połowa tej sumy pochodzić będzie z dotacji Unii Europejskiej. Wcześniej, w 2008 roku, Koleje Śląskie zakupiły już cztery szwajcarskie składy "Flirt", które kursują na szybkiej linii między Katowicami a Tychami.

W środę 13 kwietnia o godzinie 11 pociąg podjechał pod peron 5. w Katowicach. Chętni, którzy wygrali bilety w specjalnym konkursie na Facebooku, mogli przejechać się nowym nabytkiem kolei do Sosnowca i z powrotem.

Oglądaj też fotogalerię: Wstęga przegryziona, papiery podpisane, pociąg ruszył!

 / Fot. Adam Skalski- Peron piąty katowickiego dworca zyskał miano peronu-widma, ale pociąg Elf jest już rzeczywistością. To szczególny moment - mówiła podczas przekazania pociągu wicemarszałek woj. śląskiego, Aleksandra Gajewska-Przydryga.

Nowe pociągi mają usprawnić i przyspieszyć komunikację na Śląsku. Elfy będą kursowały od Gliwic, przez Katowice aż do Częstochowy. W przyszłości mają także obsługiwać nową linię z centrum Katowic do lotniska w Pyrzowicach. Wszystkie składy wjadą na tory już w sierpniu tego roku.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.