Facebook Google+ Twitter

Koleje Śląskie zawiodły. Przewozy Regionalne im pomogą

We wtorek informowałem o problemach spółki Koleje Śląskie, która od 9 grudnia realizowała połączenia w województwie śląskim zamiast Przewozów Regionalnych. Były wielkie obietnice, a skończyło się kryzysem.

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielKoleje Śląskie od wtorku winą za zaistniałą sytuację obarczały złośliwość rzeczy martwych, a dokładnie - awarie pociągów. W ostatnim komunikacie na stronie internetowej przewoźnika, z wtorku z godz. 15.30, możemy przeczytać: "Usterki dotknęły 2 zmodernizowane składy typu EN57 oraz 3 szynobusy: 1 SN82 i 2 SN83. Do tej pory (godz. 15.30) odwołano 40 pociągów".

Według ostatnich informacji Koleje Śląskie zwróciły się o pomoc do Przewozów Regionalnych, które mają do końca grudnia przejąć część połączeń obsługiwanych przez przewoźnika. W momencie pisania tego artykułu, odwołane zostały 73 połączenia - w całości lub częściowo.

"Przewozy Regionalne przejmą te połączenia najpóźniej do godziny 14 w środę. Będą je obsługiwały do 31 grudnia. W tym czasie Koleje Śląskie będą mogły skupić się na opanowaniu kryzysu na głównych trasach w regionie" - powiedział gazecie.pl Witold Trólka z biura prasowego Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Za zaistniałą sytuację Urząd Marszałkowski wini kierownictwo spółki Koleje Śląskie i zapowiada wyciągnięcie konsekwencji kadrowych po kontroli Urzędu Transportu Kolejowego, która trwa od 4 grudnia.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.