Facebook Google+ Twitter

Koleje Wielkopolskie, czyli podróż z przygodami

Podróże kształcą, trafne to powiedzenie. I chociaż to nic nadzwyczajnego, to jednak potrafią zamienić się w pewne doświadczenia, nowe znajomości i dostarczyć wiele wrażeń. Taką podróż z przygodami mieli 20 lipca 2011 pasażerowie Kolei Wielkopolskich.

Podróże kształcą, jakże trafne powiedzenie. I chociaż to nic nadzwyczajnego to jednak potrafią zamienić się w pewne doświadczenia, nowe znajomości i dostarczyć wiele wrażeń. Taką podróż z przygodami mieli 20 lipca 2011 pasażerowie Kolei Wielkopolskich, wyjeżdżający z Ostrowa Wielkopolskiego do Leszna o godzinie 7.38.

PKP Komunikacja zastępcza / Fot. Dorota MichalczakKilku pasażerów, którzy przyjechali pociągiem z kierunku Łódź Kaliska o 7.34 do Ostrowa Wielkopolskiego, pośpiesznie zmierzało na peron 3. żeby zdążyć z przesiadką do Leszna. Do przesiadających się z głośników dobiegały słowa: "pociąg do Leszna".

W hałasie przejeżdżających pociągów komunikat ów zmieniał się w niezrozumiały dla uszu bełkot. Podróżni z ciężkim bagażem nie dotarli na peron, ponieważ po drodze zdążyli się od innych dowiedzieć, że na peronie nie ma żadnego szynobusu. Zamiast niego odjedzie autobus zastępczej komunikacji PKP z przed dworca, niestety z 40-minutowym opóźnieniem.

Co jakiś czas oczekujący dowiadywali się, że opóźnienie się zwiększa. Kilku Ostrowian zrezygnowało z dalszej podróży, gdyż ich kilkugodzinne spóźnienia na umówione spotkania były by bezsensowne. Pozostałe towarzystwo raz nerwowo, raz z humorem pozostało przed dworcem. O 8.40 dostrzegli oczekiwany autobus, lecz próżna była ich radość

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Aaaaa
  • Aaaaa
  • 06.08.2011 23:20

Artykuł ciekawy, ale błędy, liczne literówki, brak znaków interpunkcyjnych (albo ich nadmiar) - irytuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do ubiegłego piątku, miały wrócić z naprawy wszystkie szynobusy.
Byłam pewna że od poniedziałku już będą normalne kursy Koleje Wielkopolskie.
Proszę o sygnały o których godzinach jeszcze nie wyjeżdżają pociągi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mr D
  • Mr D
  • 26.07.2011 11:53

Jeżdżę codziennie do pracy trasą z Ostrowa do Leszna i z powrotem. Ten cyrk z autobusami trwa już trzeci tydzień i mam nadzieję, że się wreszcie skończy. Zawsze coś takiego wypada latem (chłodnica szynobusowi się przegrzewa) i zimą (coś zamarza) i wtedy ruszają pksy. Masakra!

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.pkp.pl/grupapkp/zwiazki - a kiedyż oni mają pracować? Przeciezchodzi o "działalność"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja niestety. muszę korzystać z usług PKP. Jedyny pojazd jakim dysponuję to rower.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 21.07.2011 18:24

To co obserwuje się na PKP to zgroza. Złodzieje podzielili majątek PKP na spółki, po drodze okradając ten majątek z co intratniejszych elementów. A teraz planują fuzje spółek, by ponownie na tym zarobić. Ja 36 lat temu zrozumiałem, że to nie dla mnie ten tabor i od tego czasu nie korzystam z ich usług, niewyobrażalne szczęście mnie spotyka z tego tytułu. Zawsze docieram tam gdzie chcę i o określonej porze. Jestem dzięki temu zdrowszy bo nie stresuję się nie potrzebnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.