Facebook Google+ Twitter

Kolejki na egzaminy w WORD-ach będą się zmniejszać?

Od wakacji kolejki chętnych na egzamin w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego rosły z dnia na dzień. Aby ratować sytuację Ministerstwo Infrastruktury podniosło pensje egzaminatorów, a posłowie chcą powołać mniejsze WORD-y - w powiatach.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. APPOd dwóch miesięcy informujemy o patowej sytuacji w WORD-ach, która trwa od jesieni. Ośrodkom nie udaje sie dotrzymać ustawowego 30 dniowego terminu na przeprowadzenie egzaminu. Szefowie placówek rozkładają ręce i usprawiedliwiają się brakami kadrowymi.

Na pomoc WORD-om przyszło (od stycznia) Ministerstwo Infrastruktury. - W celu ułatwienia dyrektorom WORD zatrudnienia większej ilości egzaminatorów, zostało wydane rozporządzenie w sprawie warunków wynagradzania egzaminatorów przeprowadzających egzaminy kandydatów na kierowców - uspokaja Wiadomości24.pl, Teresa Jakutowicz z Biura Informacji i Promocji resortu. - Wzrost wynagrodzeń powinien stać się zachętą do podejmowania pracy w charakterze egzaminatora, przez osoby posiadające stosowne uprawnienia, a pracujące w innych branżach. Pensje egzaminatorów wzrosły o 1000 zł. Co za tym idzie - egzaminatorzy zarabiają od stycznia już 2500 zł "na rękę".

Czy to wystarczy, aby zachęcić ludzi, do podejmowania pracy w tym niewdzięcznym zawodzie? - Zauważalny jest wzrost zainteresowania egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów poszerzaniem czy też uzyskiwaniem kwalifikacji egzaminatora. Marszałek Województwa Śląskiego skierował ponad 100 osób na egzamin dla kandydatów na egzaminatorów, który odbędzie się w połowie lutego bieżącego roku - pisze w przesłanym do nas oświadczeniu Aneta Budzyńska z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Oznacza to, że każdy śląski ośrodek zostanie wsparty przez kilkudziesięciu nowych pracowników.

Jakby było mało dobrych wieści grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt zmiany ustawy, która pozwoli na powołanie nowych 65 ośrodków we wszystkich miastach na prawach powiatu. Koncepcję popierają parlamentarzyści z PO. Jeśli projekt zostanie szybko przedstawiony na posiedzeniu Sejmu, to jest szansa, ze późną wiosną kolejki będą jeszcze mniejsze. - Zwiększenie liczby ośrodków egzaminacyjnych nie pociągałoby za sobą wielkich wydatków. Z pieniędzmi nie byłoby problemu, bo idą one za egzaminem - mówi pomysłodawca projektu poseł Piotr Stanke dla serwisu Motofakty.pl.

Czytaj Także:
WORD-y nie dotrzymują terminów egzaminów na prawo jazdy
Egzaminy na prawo jazdy wciąż na granicy prawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Dokladnie, jak powiedzial moj instruktor...kurs uczy podstaw. Po otrzymaniu prawa jazdy - zaczyna sie prawdziwa lekcja:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Druga strona medalu jest taka że jak ktoś zda na prawko to jeszcze niewiele potrafi bo kursy nie są aż ak genialne aby nauczyć każdego umieć jeździć w każdej sytuacji, jedyne rozwiązanie to praktyka, 20 tyś km na koncie inteligentnego kierowcy nauczy go wszystkiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z reszta - jak ktos ma prawo jazdy - to teoretycznie (!) powinien umiec pojechac wszedzie:) Nikt nie bedzie sprawdzal przed wjazdem do duzego miasta umiejetnosci kierowcy z mniejszego miasteczka:)))))))))) Pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, ale tutaj szale na "tak" przewazyla sytuacja z obecnymi kolejkami. Dziekuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Filie WORD w 65 powiatach, to średni pomysł, ktoś kto nauczy się jeździć w małym mieście, zda egzamin w małym mieście i przyjedzie mu pojechać do Warszawy, Poznania czy Wrocławia może przeżyć ogromny sters, znam kilka osób z mniejszych miejscowości, które jeżdżą samochodami na co dzień, a boją się przyjechać do Wrocławia.
+ za artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patrząc w szerszej perspektywie, więcej kierowców to większy ruch na drogach, a dróg nie ma, albo są w kiepskim stanie, o tym też trzeba pomyśleć panie i panowie posłanki i posłowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł wciąż trzyma rękę na pulsie, dobra robota +

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) i to jest ciekawa informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.