Facebook Google+ Twitter

Kolejki po "Bolka"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 12:56

Przed siedzibą IPN-u w Warszawie ustawiła się duża kolejka chętnych do kupienia książki Piotra Gontarczyka i Sławomira Cenckiewicza "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Niektórzy ustawiają się w kolejce dwa razy, bo można kupić tylko po jednym egzemplarzu.

Nakład wynosi cztery tysiące, ale wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie publikacją jest dużo większe. Rzecznik IPN, Andrzej Arseniuk wyjaśnił, że Instytut nie jest wydawnictwem, a jednostką naukowo- badawczą. Dodał, że nakład książki i tak jest większy, niż zwykle przy podobnych publikacjach.

Andrzej Arseniuk uspokaja jednak, że wszyscy, którzy chcą nabyć książkę Cenckiewicza i Gontarczyka , będą mieli taką okazję. Zapadła już bowiem decyzja o dodrukowaniu kolejnych egzemplarzy, które w sprzedaży pojawią się na początku lipca.

Instytut Pamięci Narodowej jest jedynym miejscem, w którym na razie można kupić książkę na temat Lecha Wałęsy. Arseniuk zapewnia jednak, że niedługo będzie dostępna też w innych księgarniach, w Warszawie jeszcze dzisiaj.

Na razie nie wiadomo, ile dokładnie książek trafiło już do rąk czytelników. Od rana w kolejce przed IPN-em stoi około 100 osób i kolejka nie zmniejsza się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.