Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13132 miejsce

Kolejna akcja Ruchu Ludzi Dobrej Woli

Ruch Ludzi Dobrej Woli ruszył do akcji pomocy 14-letniemu Adrianowi Chudzikowi ze Złoczewa(woj. łódzkie), któremu amputowano prawą rękę.

Adrian Chudzik / Fot. Anna ChudzikAdrian Chudzik ma 14 lat. Jest uczniem Publicznego Gimnazjum im. Andrzeja Ruszkowskiego w Złoczewie. W czerwcu 2009 roku wykryto u niego chorobę nowotworową Osteosarcoma G2 i G3. Po diagnozie rozpoczęło się leczenie w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Przygotowując się do zabiegu chirurgicznego Adrianowi podana została partia chemioterapii. Operacja prawej ręki, w której wykryto guza odbyła się 17 września br. W czasie zabiegu podjęto decyzję o natychmiastowej amputacji ręki wraz z wyłuszczeniem. Aby Adrian mógł normalnie żyć i funkcjonować wśród rówieśników potrzebna jest mu proteza ręki.

Do pomocy Adrianowi z dnia na dzień włącza się coraz więcej ludzi. Ruch Ludzi Dobrej Woli będzie prosił o pomoc młodzież, nauczycieli, firmy, instytucje, oraz media z całej Polski. Planowana jest także ogólnopolska akcja plakatowa promująca to przedsięwzięcie. Stworzony został blog internetowy, na którym można znaleźć najważniejsze informacje o akcji pomocy Adrianowi. Można znaleźć go pod adresem: adrianchudzik.blog.onet.pl.

Fundacja Spełnionych Marzeń stworzyła także specjalne konto na ten cel dla wszystkich ludzi o wielkich sercach, którzy chcą włączyć się w akcje charytatywną "Ręka dla Adriana". Numer konta, na które można dokonywać wpłat znajdziecie na stronie: adrianchudzik.blog.onet.pl.

Od redakcji: Autor artykułu jest szefem i koordynatorem RLDW, a także głównym organizatorem akcji "Ręka dla Adriana".

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.