Facebook Google+ Twitter

Kolejna apelacja ws. Polańskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-19 08:05

cPrawnicy wskazują na błędy w postępowaniu sprzed 33 lat i domagają się wypuszczenia na wolność reżysera, który przebywa w areszcie domowym w Szwajcarii.

68-stronicowy wniosek trafił do sądu apelacyjnego w Los Angeles, który w ubiegłym roku zajmował się sprawą Polańskiego. Adwokaci reżysera twierdzą jednak, że pojawiły się nowe dokumenty potwierdzające nieuczciwość postępowania sprzed 33 lat. Chodzi o zeznania prokuratora Rogera Gunsona, który w 1978 roku miał zastrzeżenia do sędziego prowadzącego sprawę i planował zażądać jego wymiany, ale zakazali mu tego jego przełożeni.

Adwokaci Polańskiego zarzucają też obecnym prokuratorom z Los Angeles wprowadzenie w błąd szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości. We wniosku ekstradycyjnym napisali oni, że za seks z nieletnią Polańskiemu groziłaby kara 2 lat więzienia. Tymczasem sędzia planował wymierzenie reżyserowi kary 90 dni pozbawienia wolności.

W swoim wniosku prawnicy domagają się uwolnienia Romana Polańskiego poprzez zaliczenie mu jako odbytej kary okresu spędzonego w szwajcarskim więzieniu oraz areszcie domowym. W przypadku odrzucenia tego postulatu, domagają się przekazania sądowi w Szwajcarii zeznań prokuratora Gunsona dotyczących nieprawidłowości w procesie sprzed 33 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.