Facebook Google+ Twitter

Kolejna autostrada dziurawa! Tym razem A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tym razem dopatrzyła się uchybień na nowo budowanych odcinkach autostrady A4. Szczeliny, które się tutaj pojawiły są dokładnie takie same, jak na budowie A1 oraz A2.

 / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiNiecały tydzień temu GDDKiA podczas oględzin nawierzchni autostradowej A1 i A2 ustaliła, że jezdnia posiada liczne szczeliny w tzw. szwach technologicznych. Są to miejsca, gdzie jednego dnia kończy się pracę, a zaczyna w dniu następnym. Obecnie takie same pęknięcia pojawiły się na drodze A4.

Analiza wyjaśniła, że te pęknięcia nie stanowią żadnego zagrożenia dla trwałości nawierzchni, jednak wykonawcy zostali wezwani do naprawy rozszczelnień, czytamy na news.money.pl.

Urszula Nelken, rzecznik GDDKiA, poinformowała, że w przypadku nieszczelności na A4, zostanie wszczęta taka sama procedura jak poprzednio. "Zostaną pobrane próbki, a następnie będą przebadane, żebyśmy mogli stwierdzić, jaka jest przyczyna rozszczelnień. Następnie wykonawcy zostaną wezwani do przedstawienia programów naprawczych" - poinformowała rzeczniczka.

Według zapewnień ministra transportu Sławomira Nowaka, wykonawcy będą musieli usunąć nawet najdrobniejsze usterki. Minister powiedział, że nie ma mowy, aby miał się on ugiąć pod presją przejezdności na Euro 2012.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie tylko zimą jeżdżą pługi i piaskarki, ale też regularnie ktoś na nie wjeżdża samochodami. Chodnik wykonywany jest na podsypce ze żwiru i piasku - pod większym ciężarem musi się zapaść...

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.N.
  • A.N.
  • 27.02.2012 20:26

Piotrze, konsekwencje takiego stanu rzeczy leżą u podstaw. Podstawą jest zawieranie umowy na wykonanie danej usługi. Jeżeli w umowie zawiera się punkt o gwarancji za wykonaną usługę na 2-3 lata i nie wybiera najtańszego wykonawcy, to będą porządnie zrobione chodniki i nie tylko to. Częstokroć odchodzi się od tego typu zapisów w umowie, lub okres gwarancji obejmuje czas 3-6 miesięcy. Kolejna sprawa, to, to, że zimą po chodnikach jeżdżą pługi i piaskarki. Niestety chodnik nie jest do tego przystosowany. Wiadomo, koszty...

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.N.
  • A.N.
  • 27.02.2012 20:18

Miałem okazję rozmawiać z grupą pracowników budujących autostradę. Na pytanie co jest przyczyną tego, że nim oddadzą kolejny odcinek drogi do użytku, już trzeba przeprowadzać naprawę tego odcinka. Odpowiedź była prosta, cyt. "Oj tam, oj tam... Panie, ważne, że ciągle mamy robotę"

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Nowogardzie wykonane są chodniki przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej. Po roku, dwóch idzie się po nich jak po morskich falach. Żadnych karnych konsekwencji dla firm, dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.