Facebook Google+ Twitter

Kolejna autostradowa blokada

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-14 13:44

Kilkadziesiąt osób blokowało wczoraj przez godzinę ruch na ul. Rokicińskiej w Łodzi, maszerując w kółko po przejściu dla pieszych. Protestowali przeciwko planowanemu przebiegowi autostrady A1.

fot. Express Ilustrowany– A1 ma być poprowadzona 4,5-kilometrową estakadą nad Andrzejowem – mówi Anna Strzałkowska ze stowarzyszenia Bezpieczna Autostrada, która uczestniczyła w blokadzie. – Taka inwestycja jest sześciokrotnie droższa od pierwotnie planowanej. Ma też zupełnie inny przebieg, który powoduje konieczność wycięcia 10 ha lasu i zakłada budowę dróg dojazdowych przez osiedla Andrzejów i Olechów, gdzie mieszka 30 tys. osób! Zaskarżyliśmy tę decyzję i liczmy, że zwycięży rozsądek i ministerstwo zmieni lokalizację autostrady.

Mieszkańcy chcieliby, żeby powrócono do pierwotnej koncepcji, według której droga miała przebiegać przez Bedoń i Wiśniową Górę. Część kierowców stojących w korku przed blokadą popierała protestujących. – Rozumiem mieszkańców i jestem z nimi - mówiła właścicielka volkswagena jetty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.