Facebook Google+ Twitter

Kolejna awaria na torach. Czy polskie koleje są bezpiecznie?

Trwa czarna seria na polskiej kolei. Jeden z pociągów nie zatrzymał się dziś na peronie w Gliwicach. Wyhamował dopiero 70 metrów za peronem. To kolejne niebezpieczne zdarzenie, do którego doszło w ostatnim czasie na polskich torach.

 / Fot. Materialy prasowe PKP www.pkp.plJeden ze składów, który miał zatrzymać się na stacji w Gorzowie o 7.12, wyhamował dopiero poza peronem. Zdezorientowani pasażerowie zerwali plombę bezpieczeństwa i wyszli na zewnątrz. Nikomu nic się nie stało. Jak podaje RMF24.pl w składzie sprawne były hamulce. Awarii nie wykazała także analiza rejestratorów prędkości. Jak wiadomo maszynista był trzeźwy, ale to właśnie jego błąd jest brany pod uwagę w ustalaniu przyczyn zdarzenia. Szczegóły mają być znane jutro. Pociąg, który się nie zatrzymał to Elf - ten sam typ, który kilka dni temu miał wypadek pod Warszawą.

Do podobnego incydentu doszło dziś w Poraju. Błąd prawdopodobnie popełnił maszynista, który za późno zaczął hamować. Skład nie przejechał za czerwone światło. Maszynista wycofał, aby pasażerowie mogli wysiąść, a dalej pociąg z kilkuminutowym opóźnieniem ruszył w dalszą trasę.

 / Fot. Materialy prasowe PKP www.pkp.plTo już kolejne zajście w ostatnich dniach na polskich torach. W niedzielę w Ostrowie Wielkopolskim na tył składu pasażerskiego gotowego do odjazdu do Wrocławia najechał pociąg towarowy, który nie zatrzymał się na czerwonym świetle. Ucierpiały cztery osoby. W środę w Warszawie w czołowym zderzeniu pociągów ranne zostały dwie osoby. Skutki mogłyby być znacznie poważniejsze, gdyby nie mała prędkość obu składów.

"Bezpieczeństwo na kolei jest moim priorytetem od pierwszego dnia urzędowania. Mówię o tym, ale także robię w tym względzie bardzo dużo. Bardzo się cieszę z tych deklaracji i dziękuję wszystkim, również przedstawicielom wszystkich związków zawodowych, czy to jest Konfederacja, Solidarność czy OPZZ. Tych spotkań jest bardzo dużo. 30 maja będzie kolejne posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa na kolei. Wspólnie ze związkowcami pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, technicznymi, jak również finansowymi, żeby podnosić standard bezpieczeństwa" - zapewniał minister Nowak po wypadku w Ostrowie Wielkopolskim.

Czytaj dalej ------>

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Taliesin
  • Taliesin
  • 29.05.2012 21:40

I pomyśleć że wypadki kolejowe spowszedniały w Polsce.Cudów ciąg dalszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.