Facebook Google+ Twitter

Kolejna burza wewnątrz Socjaldemokracji Polskiej

Na lewicy bez zmian. Po klęsce pomysłu powstania wspólnej listy lewicowej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, niespokojnie jest nadal wewnątrz jednej z dwóch lewicowych (wydawałoby się) partii w Sejmie – Socjaldemokracji Polskiej.

 / Fot. logo SdPlW odpowiedzi na wczorajszą decyzję Zarządu Krajowego Socjaldemokracji Polskiej, rekomendującą konwentowi partii stworzenie koalicji przed startem w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego ze Stronnictwem Demokratycznym oraz demokratami.pl, trzech członków ścisłego kierownictwa partii zrezygnowało ze swoich funkcji.

Nie mogąc zgodzić się z linią partii, której mariaż zarówno z demokratami.pl, jak i Stronnictwem Demokratycznym Pawła Piskorskiego świadczyć może o zwrocie formacji w prawą stronę sceny politycznej, dotychczasowy wiceprzewodniczący SdPl, a zarazem lider wewnątrzpartyjnej opozycji - Michał Syska, wraz z Sekretarzem Generalnym partii – Rajmundem Niwińskim oraz członkiem Zarządu Krajowego – Marcinem Rzepeckim, zrezygnowali z pełnionych funkcji.

Działacze opozycyjni wobec Przewodniczącego SdPl – Wojciecha Filemonowicza zdecydowali się jednak nie opuszczać całkowicie szeregów Socjaldemokracji, pozostając jej szeregowymi członkami. Rezygnacje czołowych polityków ugrupowania to ciąg dalszy zawieruchy wewnątrz Socjaldemokracji Polskiej, której początek sięga wiosny ubiegłego roku, kiedy to grupa działaczy skupionych wokół posła Bartosza Arłukowicza w reakcji na dramatycznie niskie notowania partii domagała się zmian w jej kierownictwie, w tym ustąpienia z funkcji Przewodniczącego partii Marka Borowskiego.

Rezygnacja założyciela Socjaldemokracji nie doprowadziła jednak do uspokojenia sytuacji, a grupa kilkudziesięciu jej członków z kilku województw, w tym troje posłów – Bożena Kotkowska, Bartosz Arłukowicz oraz Grzegorz Pisalski, zdecydowała się na opuszczenie szeregów ugrupowania, nie mogąc zgodzić się z konfrontacyjnym wobec Sojuszu Lewicy Demokratycznej kursem formacji, zmierzającej jednocześnie do koalicji z demokratami.

Wydaje się, że wyborcy o poglądach (centro-)lewicowych uzbroić się muszą w cierpliwość, zanim działacze różnych środowisk dojdą do porozumienia, tworząc silną, zjednoczoną lewicę, będącą realną alternatywę dla dominujących obecnie na naszej scenie politycznej partii prawicowych - Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.