Facebook Google+ Twitter

Kolejna edycja Ekranu Otwartego już 30 września!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-19 18:43

KINO.LAB zaprasza na najnowszą edycję Ekranu Otwartego, jedynego w Polsce forum filmu niezależnego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego.

Ekran otwarty odbywa się w ramach programu warszawskiego KINO.LAB i
jest efektem obserwacji sytuacji polskiej i światowej sceny filmu niezależnego. Cykl został zainicjowany z myślą o pokazywaniu niezależnej czy też eksperymentalnej twórczości filmowej, promowaniu młodych, nieznanych jeszcze filmowców, a także stworzeniu miejsca spotkań twórców z widzami.

Jest to pierwsze i jedyne w Polsce forum filmu autorskiego, eksperymentalnego i nieprofesjonalnego, gdzie twórcy mogą zaprezentować swoje prace na dużym ekranie i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, oraz skonfrontować swoją twórczość nie tylko z opiniami widzów, ale i z własnymi wyobrażeniami. Ekran otwarty jest miejscem spotkań, nawiązywania kontaktów i swobodnej wymiany poglądów.

Cykl skierowany jest też do profesjonalistów i selekcjonerów, którzy zyskują
szansę na odkrycie nowych obszarów polskiej kinematografii i jej obiecujących talentów.

Dla widzów Ekran otwarty to niepowtarzalna okazja do obejrzenia filmów niepokazywanych nigdzie indziej i zapoznania się z najnowszymi trendami w niezależnej sztuce filmowej, pozbawionej ograniczeń, jakie niesie ze sobą tradycyjna dystrybucja kinowa.

Pokazy organizowane są raz w miesiącu w KINO.LAB. Najbliższa edycja odbędzie się 30 września 2012 roku o godzinie 19.

Zaprezentowany zostanie cykl filmów, składający się z następujących tytułów:

Pamiętaj o mnie, 40'
Scenariusz i reżyseria: Rafał Gerlach

16-letnia Agata przeżywa trudne chwile. Skłócona z rodzicami, zdradzona przez swojego chłopaka i oszukana przez najlepszą przyjaciółkę, spędza samotnie czas w wiecznie pustym mieszkaniu. Przypadek sprawia, że któregoś dnia poznaje Piotra - bezdomnego mężczyznę w średnim wieku. Kierując się zwykłym współczuciem, wdaje się z nim w rozmowę, która okaże się początkiem brzemiennej w skutki znajomości..

Zwiastun filmu:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.