Facebook Google+ Twitter

Kolejna edycja festiwalu Ciało/Umysł już wkrótce w Teatrze Studio!

"Tak, lubię patrzeć" to hasło tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł, który gościć będzie na deskach Teatru Studio w dniach 20-27 września.

 / Fot. .Ciało/Umysł - festiwal, który lubi drażnić, wytrącać widzów z ich samozadowolenia i bezpiecznej drogi, którą obrali, w tym roku nie skupi się na jednym konkretnym temacie. Postawi zasadnicze pytanie o przyszłość współczesnego tańca - mówi o tegorocznej edycji Edyta Kozak, dyrektor artystyczna Festiwalu C/U.

Festiwal Ciało/Umysł to organizowany nieprzerwanie od ponad 10 lat festiwal tańca współczesnego. Każdego roku kilka jesiennych dni zostało zarezerwowanych dla pasjonatów tańca i teatru. Mają oni możliwość spotkania się z najważniejszymi spektaklami polskiej oraz światowej sceny tańca.

Tak, lubię patrzeć"- tym nieco przewrotnym wyznaniem uczyniono hasło 12. edycji C/U. Przewodnia myśl festiwalu zawiera w sobie wszystko, czego możemy spodziewać się po tej edycji. Przed widzem zostaną postawione pytania o granice widzialności, o związki percepcji z emocjami czy o wizualne przestrzenie wykluczenia.

12 spektakli na 12. edycję festiwalu

Wśród dwunastu spektakli znajdą się m.in. spektakl "Agency" Wojtka Ziemilskiego, "The Forest" Renaty Piotrowskiej czy "Intercontinental" Marii Stokłosy.

"Beep"- autorski projekt choreografa Karola Tymińskiego rozpocznie tegoroczny festiwal. Spektakl pokazuje bohatera rodartego pomiędzy medytacją a destrukcją. Widz będzie mógł zobaczyć, jak performer podejmuje szereg prób doprowadzenia swojego ciała do granic fizycznej wytrzymalości. Ciało aktora w spektaklu przechodzić będzie przez kolejne poziomy zmęczenia, by sprawdzić nie tylko jego wytrzymałość, ale przede wszystkim wytrzymalość widza.

W spektaklu są momenty, że widz nie jest w stanie dotrwać do końca- mówi Karol Tymiński, a dyrektor festiwalu Ewa Kozak dodaje: Na premierze widzowie czuli się niekomfotowo, krzyczeli, żeby przestał.

Warszawiacy będą mieli okazję spotkania z najnowszą twórczością francuskiego choreografa Jérôme Bela zwanego, filozofem tańca. Na festiwalu C/U pojawi się ze spektaklem "Disabled Theater", wyprodukowanym wraz ze szwajcarskim Teatrem Hora, który tworzą osoby niepełnosprawne.

To spektakl o ograniczeniach, a jednocześnie niesamowitych możliwościach aktorów. Stawia pytanie o to, co dzieje się w nas, kiedy go oglądamy - mówi Urszula Kropiwiec, dyrektor artystyczna festiwalu C/U.

Przedstawienie, które zdobyło już wiele nagród i wyróźnień na świecie testuje granice teatralnych konwencji, jednocześnie zapraszając widza do próby zmierzenia się ze społecznym wykluczeniem i innością.

Czym jest „normalność” w kontekście niepełnosprawności? Jak pracować z aktorami o nienormatywnej motoryce, a jak z innymi z niepełnosprawnością intelektualną? Kim są aktorzy z zespołem Downa, którzy uczą się wolniej niż reszta?
Na te i podobne pytania znajdziemy odpowiedzi w wyjątkowym spektaklu Jérôme Bela.

Szczegółowy program festiwalu poznamy odwiedzając stronę cialoumysl.pl.

A wszystkich, którzy "lubią patrzeć" i chcą "zobaczyć" prawdę, zapraszamy na festiwal Ciało/Umysł do warszawskiego Teatru Studio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.