Facebook Google+ Twitter

Kolejna edycja Salonu Polityki w Łodzi

Po raz drugi w tym roku, zaś po raz pierwszy w tym sezonie artystycznym, Filharmonia Łódzka gościć będzie „Salon Polityki” z udziałem Artura Rucińskiego. To wyjątkowa szansa na spotkanie artysty w przeddzień jego występu w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej.

Pierwsza w tym sezonie artystycznym odsłona „Salonu Polityki” to wyjątkowa szansę spotkania artysty w przeddzień jego występu w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej.

Tym razem Gościem "Salonu Polityki" będzie Artur Ruciński, artysta o którym coraz głośniej mówi się na muzycznych salonach Polski i Europy.
Spotkanie tradycyjnie poprowadzi dziennikarka tygodnika „Polityka”, krytyk muzyczny Dorota Szwarcman.
Tradycyjnie, jak w przypadku wszystkich "Salonów Polityki" - wstęp wolny!

Spotkanie ze śpiewakiem odbędzie się 30 listopada, o godzinie 19 w sali kameralnej Filharmonii Łódzkiej. Dzień później artysta wystąpi w Sali koncertowej z recitalem wokalnym w programie którego znajdą się pieśni F. Chopina, M. Karłowicza, K. Szymanowskiego.

Obdarzony niezwykle mocnym barytonem, Artur Rucińskinaukę śpiewu rozpoczął w 1995 w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem Jerzego Knetiga, w klasie którego studiował następnie w Akademii Muzycznej w Warszawie.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów wokalnych zarówno w Polsce jak i zagranicą, a w
styczniu 2009 uhonorowany został Paszportem Polityki w kategorii muzyka poważna, otrzymując tę nagrodę „za zapadające w pamięć kreacje sceniczne. Za konsekwentne budowanie kariery - co nieczęste - w Polsce i podnoszenie tym samym poziomu spektakli na naszych scenach operowych.”

W 2001 r. rozpoczął współpracę z Warszawską Operą Kameralną, z którą odbył wiele tournée, m.in. do Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemiec, Holandii, Japonii i Libanu. Rok później zadebiutował na deskach opery Narodowej w Warszawie tytułową rolą w operze Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego, w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

Jego doskonały występ w roli Oniegina, uznany przez krytyków za jeden z najlepszych debiutów w sezonie 2001/2002, zaowocował zaproszeniami do kolejnych produkcji w następnych sezonach, a także ułatwił późniejsze nawiązanie współpracy zz Operą Krakowską, Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka, a także z operami w Warnie i we Lwowie.

Artur Ruciński współpracuje z wieloma znakomitymi dyrygentami m.in. Kazimierzem Kordem, Jerzym Maksymiukiem, Antonim Witem, Jose Maria Florencio, Łukaszem Borowiczem, oraz reżyserami: Marią Fołtyn, José Carlos Plaza, Mariuszem Trelińskim.

W swoim repertuarze sięga do bardzo różnorodnego repertuaru - od ról operowych, przez pieśni patriotyczne i religijne oraz bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy.
To właśnie wszechstronność oraz niebagatelne zdolności sceniczne zwracają uwagę krytyków muzycznych i recenzentów na postać Artura Rucińskiego.

Więcej informacji na www.filharmonia.lodz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.